Kaip gaminami baldai ir kas įeina į baldo kainą?

   Balandžio 6 dieną 2A klasės mokiniai, lankantys ekonomikos būrelį, lydimi mokytojos Odetos Paulauskienė vyko į UAB „Furnmaster“ baldų įmonę. Marijampolėje ši įmonė pradėjo veikti 2017 metų pabaigoje, vis augo ir plėtėsi. Šiuo metu įmonėje dirba 270 žmonių. Visi dirba viena pamaina.

   Atvykusius pasitiko įmonės atstovė. Vaikai nusirengė lauko drabužius ir užsivilko ryškias firmos liemenes, kad būtų saugu vaikščioti po fabriką. Pirmiausiai nuėjome į audinių cechą. Čia mokiniai pamatė, kaip iškerpamos detalės iš audinio, kuriuos darbus atlieka robotai, o kuriuos –  žmonės. Nors daug kas robotizuota, tačiau žmogaus rankų labai reikia. Vėliau keliavome į sofų gamybos cechą. Ten parodė kaip surenkamos atskiros sofos detalės, tada sudedami paminkštinimai, čiužiniai, jos apvelkamos ir sukonstruojamos pačios sofos. Tada keliavome į tylos (nusiraminimo) būdelių gaminimo cechą. Ten mokiniai galėjo jas patys išbandyti. Įėję į vidų gali rėkti, garsiai kalbėtis, o esantys kitoje pusėje nelabai ką girdės. Jos naudojamos įmonėse vesti susirinkimams, kad netrukdytų kitiems dirbti, o ir patiems kalbėtis netrukdytų pašaliniai garsai. Jei darbuotojui reikia pabūti vienam, ja galima taip pat pasinaudoti. Vaikams jos labai patiko. Būdelės gaminamos trijų dydžių. Šiame ceche dar gaminamos garso izoliacinės sienelės, jos reikalingos, kai vienoje patalpoje dirba nemažas kiekis žmonių. Vėliau keliavome į projektavimo skyrių. Ten mokiniai pamatė, kaip kompiuteriais braižomos baldų schemos, projektuojami nauji gaminiai. Tada keliavome į kėdžių cechą. Ten stebėjo, kaip surenkamos kėdės, jos aptraukiamos, supakuojamos ir paruošiamos transportavimui užsakovui. Iš pradžių mokiniams susidarė vaizdas, kad visi įrankiai naudojami elektriniai, bet teko pamatyti, kad naudojami ir paprasti bei guminiai plaktukai. Ekskursijos pabaigoje apsilankėme buhalterijos skyriuje. Ten sužinojome, kas sudaro galutinę baldo kainą. Iš visos sumos 60 procentų sudaro žaliavos kaina, tik iki 12 procentų atitenka už žmogaus darbą, o likusieji 28 procentai – tai pakavimo ir transportavimo išlaidos. Tačiau ši kaina būna, kai baldas išvažiuoja iš fabriko, o kai jis pasiekia pardavimo vietą, dar pardavėjas prisideda savo papildomą mokestį. Dėl to baldo kaina dar labiau išauga. 

   Įmonė savo produkciją eksportuoja į viso pasaulio šalis, daugiausiai į Skandinavijos. Šios įmonės pagaminti baldai dažniausiai naudojami restoranuose, baruose, kruiziniuose laivuose, įstaigose.

   Po ekskursijos mokinius pavaišino saldainiais. Šie atsisėdę patogiuose krėsluose, mėgavosi saldumynais ir dalinosi įspūdžiais. Labiausiai stebėjosi, kad tokia maža baldo kainos dalis  sumos atitenka žmogui už tokį sunkų darbą.

   Ačiū UAB „Furnmaster“ baldų įmonei už įdomią ekskursiją ir naudingą informaciją.

[ngg src=”galleries” ids=”825″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]