DofE programa

2024-05-21

 

2024 m. balandžio 15d.

Balandžio 5 d. rytą į bandomąjį Dofe programos žygį išsiruošė net trys dalyvių komandos. Oras dalyvių nelepino, tad keliauti buvo nemažas iššūkis. Pasiekę Tursučių poilsiavietę, dalyviai įsirengė stovyklavietes: statė palapines, kūrė laužus, virė makaronus, kepė dešreles ir bulves. Vienai komandai bandomą žygį teks kartoti. Šį kartą nepasiekė, tačiau komanda atkakliai ruošiasi ir keliaus dar kartą išbandyti save.

2024 m. vasario 20d.

 2023 m. lapkričio 3 d.

Suburta nauja Dofe programos dalyvių komanda. Džiaugiamės, kad net 21 aštuntokas pasirinko dalyvavimą būtent šioje programoje. Linkime jiems kuo didžiausios sėkmės. 

 2023 m. spalio 16 d

Džiaugiamės, kad prie DofE komandos prisijungė nauja žygių vadovė Gerda Dabrilienė, kuri šį savaitgalį dalyvavo įvadiniuose žygio vadovų mokymuose ir gavo žaliąjį DofE programos ženklelį.

Linkime puikių ir įsimintinų žygių. Akimirkos iš mokymų. https://www.facebook.com/search/top?q=dofe%20lietuva

2023-10-11

Saulėtą gegužės 5-osios rytą net trys Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos DofE komandos išėjo į ilgai planuotą bandomąjį žygį. Jam mokiniai ruošėsi labai atsakingai. Dalyviai pasirinko maršrutą po Gižų apylinkes. Kartu su mokytojomis Agne Čirvinskiene, Kristina Stankevičiene ir Snieguole Vyšniauskiene žygius pradėjo nuo Gižų bažnyčios. Pasirinktas maršruto kelias vedė per Gižagirės mišką, Baltarkio ir Rimavičių kaimelius. Žygeiviai aplankė Kazimiero Baršausko tėviškę. Nakvynei apsistojo Rūdos kaimelyje prie miško. Stovyklavietėje dalyviai lauže kepė bulves, gamino košes, kepė zefyrus ir smagiai leido laiką. Nors naktį paspaudė nedidelis šaltukas, tačiau tai nesutrukdė džiaugtis gamta, puikia draugija ir gera nuotaika.

Komandai bandomasis žygis įskaitytas.

Dofe programos apdovanojimai

Birželio 30 d. Vilniaus Universiteto botanikos sode įvyko Dofe programos apdovanojimų ceremonija. Dalyvius sveikino ir didžiausios sėkmės jiems linkėjo Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje  Brian Olley,  švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė, Dofe programos vadovė Lietuvoje Viktorija Kalaimaitė. Jono Totoraičio prigimnazijos komandai įteikti 8 bronzos ženkleliai, padėkos. Kviečiame pasidžiaugti akimirkomis iš šio įspūdingo renginio.

Dofe žygis. Pamatyk ir nufotografuok!

 

Plaukratis. DOFE.

Žygio pristatymas. DOFE

 

Kvalifikacinis žygis. Maršrutas Gižai – Paežeriai – Gižai.

Birželio 13-14 dienomis antroji Dofe programos komanda išėjo į kvalifikacinį žygį. Komandą sudarė: Smiltė Zinkevičiūtė, Skaistė Bieliauskaitė, Džiugas Juodsnukis, Vilius Akelnavičius ir Adris Simonaitis. Jaunuoliai į kuprines susikrovė žygiui reikalingus daiktus, pasiėmė  žemėlapį ir patraukė maršrutu Gižai – Paežeriai – Gižai. Žygio maršrutas – 24 km. Apniukęs pirmadienio rytas gero oro nežadėjo, tačiau jaunuolių veidai švytėjo šypsena, akys degė noru kuo greičiau patirti, atrasti, išbandyti kažką naujo. Komandos žygių vadovė Snieguolė Vyšniauskienė, vertintoja Agnė Daubaraitė ir dalyvių tėvai linkėjo puikaus laiko. Nakvynei komanda apsistojo prie vaizdingo Paežerių dvaro. Stovyklavietėje kūrė laužą, gamino karštą vakarienę, virė arbatą ir linksmai leido laiką.

Ištvėrę liūtinius lietus ir griasutinio dundesį, žvarbų vėją ir akinančius saulės spindulius, jaunuoliai grįžo trykšdami energija ir jaunatvišku humoru. Dalyvių jau laukė tėveliai, vadovės, garuojanti arbata ir kvapnios spurgos.

[

Kvalifikacinis žygis 2022

Birželio 11 d. rytas pimajai Dofe programos dalyvių grupelei išaušo  saulėtas ir žadantis daug nuotykių. Emilija Šimčikaitė, Atėnė Klimaitė, Rokas Komisaraitis ir Linas Beržinis susikrovę į kuprines žygiui reikalingus daiktus, pasiėmę po miegmaišį ir palapinę, patraukė žygiui pasirinktu maršrutu. Žygį pradėjo nuo Gižų bažnyčios. Visą dieną dalyvius lydėjo puiki nuotaika. Nakvynei apsistojo prie vaizdingo Paežerių ežero. Kūrė laužą, virė grikių košę, šildėsi arbata, žaidė, juokavo. Antroji diena taip pat buvo kupina įspūdžių, naujų patyrimų. Emiliją, Atėnę, Roką ir Liną garsiais plojimais pasitiko tėveliai, žygio vadovė  Snieguolė. Pražygiavę 24 kilometrų maršrutą dalyviai grįžo pavargę, bet linksmi. Kviečiame pasidžiaugti dalyvių žygio akimirkomis.

 

DofE programos apdovanojimų ceremonija

Rugpjūčio 23 d. Vilniaus universiteto botanikos sode vyko jubiliejinė 15-oji „The Duke of Edinburgh`s International Award“ (Dofe) programos apdovanojimų ceremonija. Šioje įsimintinoje šventėje dalyvavo 12 mūsų progimnazijos mokinių: Grantas Čičiurka (8a), David Lapetuso(8a), Brigita Skiauterytė (8b), Titas Žilinskas (8b), Justas Miliūnas (8b), Agnė Gelčytė (8c), Fausta Klimavičiūtė (8d), Gustė Vaitkevičiūtė (8d), Ainas Tamaliūnas (8d), Aistė Tamaliūnaitė (8d), Miglė Sajetauskaitė (8d), Emilija Grigaitytė (8d). Bronzos ženklelius ir tarptautinius sertifikatus įteikė Švietimo, mokslo ir sporto viceministras   Ramūnas Skaudžius, rankas spaudė Britų pramonės ir prekybos  rūmų steigėjas Lietuvoje, Karalienės Elžbietos II apdovanotas Britų imperijos ordinu Chris Butler. Sveikinimo žodžius dalyviams skyrė DofE programos vadovė Lietuvoje Viktorija Kalaimaitė. Dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti motyvacinių aukso ženklelio laureatės Estelos Marcinkevičiūtės ir DofE programos absolventės Gretos Dapšauskaitės motyvacinių kalbų. Už programos įgyvendinimą progimnazijoje įteiktos padėkos vadovėms Neringai ir Rūtai, žygių vadovei Marijai. Dalyviai turėjo galimybę pašėlti klausydami grupės „Velvet“ dainų, susipažinti su Afrikos mušamaisiais muzikos instrumentais ir pamatyti „Afrikos būgnai“ pasirodymą. Pasivaikščiojome po botanikos sodą, aplankėme princo Filipo pasodintą medelį, vaišinomės skanėstais, nuoširdžiai bendravome nefomalioje aplinkoje.

Tariame „AČIŪ“ progimnazijos direktorei Gražinai Jakovickienei už galimybę dalyvauti šioje programoje ir apdovanojimų ceremonijoje.

Kvalifikaciniai žygiai

Birželio 19- osios rytą dvi Dofe programos dalyvių komandos išsiruošė į kvalifikacinius žygius po Marijampolės- Prienų savivaldybes. Šiuos žygius skyrė mokyklos 50-ojo jubiliejaus paminėjimui. Ta proga kiekviena komanda žygio metu nuėjo po beveik 30 kilometrų, daugiau kaip po 50000 žingsnių. Dalyvius žygio metu lydėjo alinantis karštis, teko žingsniuoti miško keliais, pėdinti lauko keliukais, kulniuoti per arimus, brautis per sunkiai praeinamus žolynus. Abi komandos nakvynei įsikūrė prie Iglos ežero.  Dalyviai įsirengę stovyklavietes ant laužo gaminosi vakarienę, linksmai bendravo, žaidė žaidimus. Ankstų sekmadienio rytą vėl leidosi į antros dienos kelionę, kurios tikslas – Šakališkių piliakalnis. Jaunuoliai grįžo pavargę, su nuospaudomis ant kojų, bet laimingi, pasitikintys savimi bei įrodę sau ir aplinkiniams, kad niekas negali sutrukdyti pasiekti išsikelto tikslo. Patirtas nuovargis išnyko pamačius laukiančius tėvelius ir paruoštas vaišes. Didžiuojamės Marijampolės Jono Totoračio progimnazijos Edinburgo Hercogo apdovanojimų programos dalyviais.

Su 8d klasės komandos nuotykiais galite susipažinti pažiūrėję sukurtą pristatymą skaidrėse.

Jungtinė komanda savo nuotykius, emocijas, antropogeninės gamtos vaizdus įamžino filme.

Dėkojame žygio vadovei Marijai Paltanavičienei ir žygio vertintojui Sauliui Butkui už skirtą laiką, patarimus, pamokymus ir padrąsinimus.

 

Apie DofE programą

Nuo 2019 metų rugsėjo mėnesio Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą keldama tikslą, kad kiekvienas mokinys gali siekti savo asmeninės pažangos nekonkuruodamas su kitais, o tik su pačiu savimi.

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14-24 metų jaunimu. Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijoje, taikydami šią programą, mes skatiname mokinius siekti savo  asmeninių tikslų, atrasti ir įgyti naujų įgūdžių, užsiimti savanoriška veikla bei ugdyti sveiką kūną.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Mūsų progimnazijoje programą vykdo keturi patyrę pedagogai. Tai Neringa Miliūnienė, Rūta Pečkauskienė, Jolita Žukelienė, žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorė Marija Paltanavičienė. DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui įsivertinti jo pokyčius bei išmokti nepalūžti padarius klaidų.

Programa pagal amžių yra skirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

  • susirasti naujų draugų;
  • mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
  • išmėginti veiklas, kurios dar nėra išmėgintos;
  • geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • patirti nuotykių;
  • pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams.

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

DofE komanda mūsų mokykloje:

  • DofE vadovė Neringa Miliūnienė, el.p. n.miliuniene@jtotoraitis.lt
  • DofE vadovė Rūta Pečkauskienė p. r.peckauskiene@jtotoraitis.lt
  • žygio vadovė Marija Paltanavičienė el.p. m.paltanaviciene@jtotoraitis.lt
  • koordinatorė Jolita Žukelienė el.p. zukeliene@jtotoraitis.lt

Programoje šiais metais dalyvauja  11 mokinių.

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą pasaulyje: www.intaward.org

 

Žiema prasidėjo žygiu gamtoje

Gruodžio 1 dieną DofE programos dalyviai praleido gamtoje netoli Marijampolės. Dalyviai buvo išlydėti į žygį bei pasitikti. Jie išbandė savo jėgas žygiuodami 6 kilometrų maršrutu. Taip pat žygio maršrutą išbandė DofE vadovės mokytojos Rūta Pečkauskienė, Neringa Miliūnienė, programos koordinatorė Jolita Žukelienė bei keletas mokinių tėvelių.

Po žygio mokiniai su žygių vadove geografijos mokytoja Marija Paltanavičiene aptarė žygio sėkmes, nesėkmes, ką reikėtų taisyti, į ką atkreipti dėmesį laukiančiuose dar dviejuose žygiuose. Po aptarimo dalyviai kūrė laužą ir kepė atsineštus skanėstus.

Visos DofE komandos vardu dėkojame medžiotojų būreliui „Dovinė“, kad priglaudė  savo sodyboje bei pasidalino šiluma.

Programos koordinatorė

Jolita Žukelienė