2b klasės integruotos pasaulio pažinimo, fizinio ugdymo ir dailės pamokos Šunskų fazanyne

 Birželio 8 dieną netradicinėje aplinkoje vyko pamokos Jono Totoraičio progimnazijos 2b klasės mokiniams.

Šunskų fazanynas – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima susipažinti su mūsų šalyje retai auginamų įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Čia jų gyvena 17 rūšių, daugiau nei 100 paukščių! Nuvykusius mus pasitiko Šunskų seniūnas. Labai įdomiai pasakojo apie fazanų gyvenimą. Supažindino ir su kitais čia gyvenančiais dekoratyviniais paukščiais – povais, poviniais balandžiais, perlinėmis vištomis.  Be fazanų čia pamatėme ir Hjustono voveres, ir draugiškąsias alpakas. Alpakos – iš Peru kilę kupranugarių šeimos žinduoliai. Panašūs į lamas, tik mažesni. Nors „brolių“ charakteriai skirtingi, jie turi bendrą bruožą – sunku atsilaikyti prieš jų žavesį.

Įkurti fazanyną įkvėpė istorija, glaudžiai susijusi su Šunskų miesteliu ir šiais paukščiais. Fazanai greta Šunskų, Gūstabudžio kaime, pradėti auginti maždaug 1970 m. įkūrus čia vienintelį Lietuvoje fazanyną. 2008 metais patvirtintame Šunskų herbe pavaizduoti trys auksiniai fazanai, simbolizuojantys tris dorybes – tikėjimą, viltį ir meilę, o juodos spalvos fonas simbolių kalba reiškia išmintį, išsilavinimą bei derlingas žemes.

Šunskuose ne tik paukščius apžiūrėjome, bet ir keliavome Kneipo terapijos pojūčių taku. Šis takas įrengtas pagal vokiečių filosofo dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatos filosofiją, kuri remiasi 5 elementų sistema. Vienas iš elementų yra judėjimas, o einant pojūčių taku basomis kojomis reikia leisti savo kūnui pajusti, ką reiškia eiti skirtingais paviršiais.

Grįžome kupini neįtikėtinų įspūdžių ir įgiję naujų žinių. Dabar pasidalinsime įgytomis žiniomis su mokiniais, kurie mokosi nuotolyje…

[ngg src=”galleries” ids=”621″ display=”basic_thumbnail”]