Ekonomikos vebinaras „MOKONOMIKA“

Sausio 21 dieną 1b (mokytoja Angelė Prišmantienė), 2b (mokytoja Zita Matusevičienė) ir 4a (mokytoja Odeta Romanova) mokiniai, kurie lanko ekonomikos būrelį, ir jų tėveliai dalyvavo ekonomikos vebinare „MOKONOMIKA“, kurį organizavo SWED bankas. Užsiėmimas truko 3 val. Buvo daug pranešėjų, išgirsta patarimų, atsakyta į rūpimus klausimus.

Iš pradžių, kad visi gerai nusiteiktų ilgam informacijos klausymui, buvo mokoma hiphopo šokio. Vėliau buvo pasakojama, kaip keitėsi mūsų pinigai. Pirmieji pinigai buvo kriauklės, po to kruopos, dar vėliau sidabrinės lazdelės, lietuviški senoviniai litai, rubliai, talonai su gyvūnėliais, vėl litai (tik kitokios išvaizdos) ir dabartiniai eurai. Tada buvo pasiūlyta vaikams įsivaizduoti ir nupiešti savo sukurtą valiutą.

Pranešėja Jūratė dalino patarimus, kaip neapsigauti perkant prekes, į ką atkreipti dėmesį, kur ieškoti kainų palyginimo, ir palinkėjo netapti reklamos paveiktais pirkėjais.

Dailės mokytoja parodė, kaip ir kokių galima pasigaminti piniginių iš turimų priemonių namuose. Tokia piniginė bus ne tik vienetinė, bet ir padės tausoti aplinką bei pinigus.

Knygų autorė ir iliustratorė Zylė papasakojo apie mitines būtybes, kuriomis labai tikėjo senovės lietuviai. Paaiškino, ką kiekviena būtybė globojo, kaip ji patekdavo į namus. Labiausiai negirdėta buvo Dimstipačio būtybė, kuri globojo namus ir dar buvo vadinama namų valdovu.

Į renginį buvo pakviestas ekonomistas Nerijus Mačiulis, kuriam teko atsakinėti į netikėtus klausimus iš įvairių sričių. Jis mokiniams palinkėjo būti smalsiems, žingeidiems ne tik, kol mokosi mokykloje, bet ir visą gyvenimą.

Kita pamoka buvo apie darbus. Remiantis statistikos duomenimis, sunkiausia atlikti gerus darbus, kurie nieko nekainuoja, o naudos duoda daug.

Visi dalyviai buvo mokomi susidaryti svajonių žemėlapį. Aptarta, nuo ko pradėti, kokius sprendimus priimti siekiant savo svajonės, ką pakviesti į pagalbą, kokius darbus gali atlikti, kur juos susirasti, iš kur gauti pinigų svajonei įgyvendinti.

Tada atėjo pietų metas. Tačiau net ir jų metu vyko maisto gaminimo pamokėlė. Mokė vaikus pasidaryti sumuštinį, vaisių salotas bei limonadą. Vaikai ne tik stebėjo, bet kartu ir gamino. O pagaminę galėjo skaniai ir sveikai pavalgyti.

Po pietų buvo pristatyti atsinaujinantys ir nieko nekainuojantys gamtos ištekliai (oras, vandens gaminama elektra, dirvožemis) ir neatsinaujinantys ištekliai (nafta, anglis, dujos, atominė elektra). Mokyta, kaip mes galime prisidėti prie išteklių taupymo, gamtos saugojimo.

Paskutinę pamoką vedė aktorė Kristina Savickytė. Ji mokė, kaip kurti istoriją. Atrodo, kuo tai susiję su ekonomika. Ogi tuo, kad kiekviena mūsų veikla, svajonės įgyvendinimas gali virsti verslu, kuris neš mums pajamas, sukurs darbo vietas kitiems ir kels valstybės ekonomiką.

Viso renginio metu buvo pabrėžiama gamtos saugojimo problema ir kuo mes galime prie to prisidėti, kaip tai veikia ne tik mūsų valstybės, bet ir viso pasaulio ekonomiką.

Vebinaras buvo labai naudingas. Vaikai daug sužinojo, išmoko ir išbandė įvairias veiklas.

[ngg src=”galleries” ids=”597″ display=”basic_thumbnail”]