5-8 klasių mokiniai XXIII tarptautiniame jaunimo mados meno konkurse-festivalyje „Eko stilius 2020“

Gruodžio 10 dieną įvyko virtualus XXIII tarptautinis jaunimo mados meno konkursas-festivalis „Eko stilius 2020“, jau ne vienus metus įsitvirtinęs renginių sąraše ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienyje. Puikias akimirkas Kaunui dovanojantis konkursas yra vienas laukiamiausių įvykių jauniesiems kūrėjams.

Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų organizuojamas renginys siekia suteikti plačias galimybes jaunųjų dizainerių kūrybiniam potencialui, ieškodamas inovatyvių jaunimo  pritraukimo ir darbų pateikimo idėjų. Projekto tikslas – ,,antrinis dizainas”, kūrybos technika, kurią taikant rekonstruojamos naudotos medžiagos (įvairūs audiniai, popierius, polietilenas ir kt.). Renginys skirtas skatinti meninę mokinių (studentų) saviraišką, kūrybinių gebėjimų ugdymą ieškant inovatyvių sprendimų bei suteikti praktinių žinių kuriant madą. Siekiama akcentuoti kitokio dizaino edukacijos svarbą, ieškoti naujų būdų jį pristatyti jaunimui.

Šiemet buvo pateiktos 24 kolekcijos iš Baltarusijos, Latvijos ir įvairių Lietuvos miestų: Plungės, Klaipėdos, Ukmergės, Birštono, Kauno, Mažeikių ir kt. Konkurse aktyviai dalyvavo mūsų progimnazijos 5-8 klasių mokiniai.  Džiaugiamės, kad bendrai dirbant sukurta kolekcija ,,Nūdienos atspindžiai” laimėjo diplomą nominacijoje ,,Perspektyviausia Eko idėja“. Mokiniams kolekciją padėjo paruošti technologijų mokytoja Audronė Albertynė.