Talentų diena

2020 sausio 22 dieną mūsų progimnazijoje buvo organizuota netradicinio ugdymo diena, pavadinta „Talentų diena“. „Lietuvių kalbos žodynas“ teigia, kad talentas – gabumų visuma, padedanti gauti naują bei originalų, reikšmingą visuomenei rezultatą ar produktą. Talentingas žmogus – tai žmogus, turintis ypatingų gabumų. Ar sunku turėti talentą, ar lengva su juo gyventi, ką su juo daryti – slėpti ar ugdyti? Į visus šiuos klausimus buvo bandoma atsakyti šios dienos metu.

Progimnazijos direktorė Gražina Jakovickienė pasidžiaugė, kad mūsų mokyklos mokiniai turi daugybę talentų, kuriais garsina mūsų mokyklą, Marijampolę ir Lietuvą visame pasaulyje.

Netradicinio ugdymo dienos metu mokiniai vykdė keturias veiklas. Kabinetuose su mokytojais kalbėjo apie tai, kas yra talentas, dalinosi žiniomis apie talentingus pasaulio ir Lietuvos žmones, gamino žvaigždes, kuriomis papuošė kabinetų duris. Vėliau susitiko su Milėja Stankevičiūte, ypatingo balso savininke, televizijos projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ nugalėtoja. Milėja pristatė naujausią savo singlą „Leiskit“, dalinosi savo patirtimi laimėjus projektą, kalbėjo apie užklupusį pripažinimą, apie patyčias, kurias turėjo įveikti, aplinkinių pavydą, vidinę stiprybę. Ji taip pat atsakė į mokinių klausimus bei vieną dainą atliko kartu su mūsų progimnazijos moksleive.

Progimnazijoje taip pat lankėsi iliuzionistas, tarptautinių konkursų laureatas Mantas Žmuidinavičius, visiems geriau žinomas kaip  Mantas Wizard. Jis mokiniams pristatė savo programą, įtraukė mokinius į savo atliekamus triukus, bendravo su mokiniais, dalino patarimus, atskleidė keleto triukų paslaptis. Taip pat mokyklos bibliotekai padovanojo savo knygą „Kaip pradanginti dramblį“.

Paskutinės veiklos metu mokiniai pristatė bendraamžiams savo talentus. Vieni dainavo, kiti šoko, treti rodė triukus ar sparčiai sudėjo Rubiko kubą. Dar kiti grojo, demonstravo pagrindinius imtynių judesius ir kitus gebėjimus.

Nuoširdžiai dėkojame mūsų svečiams, mokytojams, progimnazijos mokiniams už jų drąsą ir puoselėjamus talentus bei mūsų mokyklos garsinimą.

Užsienio kalbų metodinė grupė