FLL regioninės varžybos

2019 m. kovo 2 dieną Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos robotikos būrelio  komanda „DreamBustes“ (Rasa Komisaraitytė, Rokas Komisaraitis, Arnas Kabišaitis, Miglė Sajatauskaitė, Erikas Adomauskas, Evaldas Paltanavičius) dalyvavo „Robotiados  FLL“ varžybose, kurios vyko Kaune. Mūsų komanda „DreamBusters“  rungtyse puikiai pasirodė – užėmė garbingą 5 vietą. Mokiniai ir komandos treneriai Nerijus Mašalaitis ir Almantas Raškauskas apdovanoti diplomais ir medaliais.

Mokiniai varžėsi trijose rungtyse: vertybių išbandymo, tiriamajame projekte ir robotų lauko žaidime. Pastaroji užduotis labiausiai įtraukė dalyvius, kadangi robotų lauko žaidimui kuriamas robotas, kuris turi atlikti užduotis varžybų lauke. Šiais metais visos užduotys buvo susijusios su kosmoso tematika (IN TO ORBIT).

 Robotai konstruojami iš anksto, maždaug nuo spalio mėnesio. Užprogramuoti robotai turi patys atlikti užduotis. Norėdami, kad robotas būtų greičiausias, mokiniai turi išmanyti ir matematiką, ir fiziką, pademonstruoti  kūrybiškumą. Šioje rungtyje mūsų komanda surinko 129 taškus.

Kitoje, projekto, rungtyje mokiniai sprendė problemą, kaip išgelbėti planetą nuo atskriejančio asteroido. Komisijai pateikė galimus sprendimo variantus bei rezultatą. Surinkome 41 tašką iš 45 galimų.

Vertybių išbandyme bei komandinio darbo pristatyme mokiniai fiksavo, kaip jie ruošėsi varžyboms, pristatė mokslininkus, kurie padėjo įgyvendinti projekto idėjas. Šioje dalyje surinkome 37 iš 50 galimų taškų.

Almantas Raškauskas ir Nerijus Mašalaitis