Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“

„Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai akcija, kurios tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo. Ši akcija vyko pertraukų metu. Mokytojos atidarė langus, kad klasės išsivėdintų, klases užrakino, o mokiniai buvo pakviesti dalyvauti sveikatinimo veikloje lauke.

„Sveikatingumo pertraukų savaitės“ kiekviena diena buvo paskirta kokiai nors sveikatinimo veiklai. Savaitė prasidėjo nuo akcijos „Apibėk mokyklą“, kurioje dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Vaikai pabuvę lauke gerai jautėsi, nes jiems patinka bėgioti, grįžo į klases žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Per ilgąją pertrauką mokytoja I. Ambraziejienė suorganizavo šokio pertraukėlę mokyklos kiemelyje.

Kita diena buvo skirta sveikai mitybai. Spalio 10-ąją progimnazijos pradinukai kartu su visu pasauliu minėjo košės dieną. Jau keletą metų iš eilės organizuojamoje šventėje šiemet dalyvavo 289 pradinių klasių mokiniai. Vaikai buvo pakviesti į mokyklos valgyklą, kurioje jų laukė net trijų rūšių maistingos košės. Mokiniai laižė šaukštus, gyrė skanią košę ir prašė pakartoti.

Trečiadienį mokiniai buvo laukiami vidiniame kiemelyje, kur šokio mokytoja A. Amalienė visus mokė šokti flashmob’o būdu.

Ketvirtadienį progimnazijoje muzika skambėjo dar garsiau, kojos kilnojosi dar aukščiau, nes pertraukų metu mokiniai rinkosi pasimankštinti kartu su kūno kultūros mokytojais M. Jaruševičiumi ir R. Jančauskiene. Mankšta visus išjudino ir pripildė energijos likusioms savaitės dienoms.

Aktyviausia buvo paskutinė savaitės diena. Jos metu mokyklos mokiniai bėgo masiniame bėgime „Už mokyklą“,  simboliškai baigdami savaitės aktyviąsias pertraukas.

Aktyviai leisti pertraukas mokiniams taip patiko, kad muzika mokyklos kiemelyje skambėjo ir dar vieną savaitę.

„Sveikatingumo pertraukų savaitės“ organizatoriai dėkoja mokytojams ir mokiniams, kurie įrodė, kad judėti, sveikai maitintis yra ir naudinga, ir smagu.

Organizatoriai