Tolerancijos būrelis „Mes esame pasaulis“

Lapkričio 16 –oji, Tarptautinė  tolerancijos diena, kuri nuo 1995 m. kasmet minima daugelyje demokratinių šalių.

Mūsų mokykloje ši diena taip pat buvo paminėta. Tolerancijos būrelis „Mes esame pasaulis“, klasių valandėlių metu aiškinosi žodžio Tolerancija reikšmę. Būrelio mokiniai, kartu su visos progimnazijos mokiniais, gamino tolerancijos dienos simbolį – ranką, nes žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

Su būrelio mokiniais ne tik aptarėme tai kokioje visuomenėje gyvename, bet ir  patikrinome tolerancijos ribas mūsų mokykloje, vykdydami pilietinę iniciatyvą. Tolerancijos būrelio nariai į mokyklą atėjo dėvėdami kitokią aprangą nei įprastai ir visą dieną fiksavo aplinkinių reakciją. Buvo visokių pastebėjimų, keistų žvilgsnių. Džiaugiamės, kad piktų ir įžeidžiančių replikų nebuvo, o gera nuotaika visai dienai garantuota. Mokiniams ši akcija patiko, norėtų tokių dienų daugiau. Akcijos dalyvių nuomone, tik per asmeninę patirtį ateina gilesnis tolerancijos kitam, galbūt kitaip atrodančiam, mąstančiam žmogui suvokimas.

Rinkome tolerantiškiausią mokytoją, mokinį ir darbuotoją. Buvo apklausta 150 mūsų mokyklos bendruomenės narių. Tolerantiškiausiu mokiniu išrinktas mokyklos prezidentas, 8a klasės mokinys Evaldas Paltanavičius, tolerantiškiausia  mokytoja išrinkta pradinių klasių mokytoja Jurgita Kasiulienė, tolerantiškiausia darbuotoja – Valerija Bizevičienė.

 Tolerancijos būrelio vadovė