Išvyka į didžiausią mados ir tekstilės parodą Baltijos šalyse „Baltic Fashion&Textile Vilnius 2017“ Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO

Jono Totoraičio progimnazijos 5-8 klasių mokiniai spalio 20 dieną vyko  į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO. Renginyje mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos ir Europos mados prekiniais ženklais, dizainerių darbais, naujienomis aprangos ir tekstilės medžiagų, žaliavų ir technologijų srityje, aprangos ir tekstilės pramonės sektoriumi, Lietuvos aukštosiomis ir profesinėmis technikos mokyklomis, jų studijų programomis.
Tarptautinėje  parodoje jau 26-ąjį kartą savo produkciją bei paslaugas pristatė daugiau kaip 420 dalyvių iš 22 pasaulio šalių. Jaunimas susipažino su šios pramonės šakos aktualijomis bei verslo galimybėmis.
Moksleiviai parodoje atliko mokytojų skirtas užduotis, dirbdami komandomis gilinosi į įvairių įstaigų studijų programas. Klausėsi paskaitų “Aksesuarų iš veltinio gamyba kuriant kolekcijas: veltinio batai, veltinio aksesuarai” ir “Automatizuotos aprangos projektavimas – Gerber v10+ 3D modulio pristatymas bei šiuolaikinių technologijų galimybės kuriant kolekcijas”.
Susipažino su Vilniaus dizaino kolegijos bibliotekos naujienomis ir naujausių leidinių pristatymu.
Fotografavosi, dalyvavo  akcijoje  “Būk matomas”, kur akcijos iniciatoriai specialia šviesą atspindinčia plėvele dekoravo  mokiniams viršutinius drabužius.
Pamatė ekspozicijas „Tautinio drabužio tradicija ir dabartis”, rengėjas – Etninės kultūros globos taryba ir „Operos Manon Lesko kostiumų instaliacija”, rengėjas – Vilnius City Opera.
Stebėjo jaunųjų dizainerių kolekcijų pristatymus.
Mokiniai apsilankė Valdovų rūmų muziejuje ir dalyvavo ekskursijose „Mados istorijos: nuo žalvarinio žiedo iki barokinio peruko“ ir “Vaikystė valdovų rūmuose”.
Už galimybę apsilankyti parodoje mokiniai ir mokytojai yra dėkingi buvusiam mokyklos 17 laidos abiturientui AB „Vernitas“ generaliniam direktoriui.
 

Organizatoriai