Projektas „Pažinkime Turkiją ir jos kultūrą“

Š.m. kovo 28 d. mūsų mokykloje startavo projektas „Pažinkime Turkiją ir jos kultūrą“. Į mokyklą atvyko Gokhan Kayim iš Turkijos ir Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės filialo darbuotoja Ieva susitikti su mūsų mokyklos 5- 8 klasių mokiniais.

Gokhan atvyko iš Ankaros. Jis yra baigęs tarptautinius santykius, buvęs profesionalus krepšininkas, krepšinio treneris ir didelis šio sporto fanas. Gokhan atvyko į Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės skyrių pagal projekto „First Wave of EVS in Marijampole Region“ programą ir Lietuvoje dirbs ir gyvens iki rudens.

Mūsų mokykla nusprendė dalyvauti projekte kartu su Draugystė biblioteka, nes tai padės mūsų mokiniams skatinti aktyvumą bei kūrybiškumą, ugdyti vertybines nuostatas, pagarbą kitai kultūrai, įgyti bendradarbiavimo patirties, atskleisti savo kalbinius gebėjimus.

Susitikimo metu svečias pristatė savo šalį, kalbėjo apie savanoriavimo pliusus ir minusus, atsakė į mokiniams rūpimus klausimus, bei apdovanojo atidžiausią susitikimo dalyvį. Mokiniai labai džiaugėsi susitikime įgyta patirtimi, o svečias- patirtais įspūdžiais. Balandžio mėnesį laukia netradicinio ugdymo anglų kalbos pamokos Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės filiale, kur Gokhan kartu su mokiniais ieškos lobių, atskleis Turkijos miestų paslaptis bei virtualiai keliaus po pasaulio bibliotekas.

Anglų kalbos mokytoja Rūta Pečkauskienė