Pasaulinė košės diena

Spalio 10-ąją Lietuvoje buvo minima Pasaulinė košės diena. Jau antrus metus iš eilės Jono Totoraičio progimnazijoje taip pat organizuojama ši šventė. Šiemet joje dalyvavo 270 pradinių klasių mokinių. Ankstyvą rytą susirinkę į progimnazijos aktų salę pradinukai klausėsi pamokos apie sveiką mitybą, pusryčių svarbą, rytą pradėjo maistingais košės pusryčiais.

Labai svarbu augantį ir nuolat besivystantį organizmą aprūpinti būtiniausiomis medžiagomis. Tam būtina reguliari mityba – trys pagrindiniai dienos valgymai bei užkandžiai prieš pietus ir prieš vakarienę. Pusryčiai ypač svarbus dienos valgymas – jei jie praleidžiami, po pietų vaikas jau jausis praradęs energiją, vaikai rizikuoja persivalgyti. Todėl būtina valgyti maistingus pusryčius, įtraukti visaverčius grūdinės kultūros produktus, pavyzdžiui, įvairias avižų ar grikių košes. Maistingi pusryčiai padės palaikyti pastovią energiją, todėl vaikams bus lengviau mokytis, susikaupti pamokoms.

Sveika ir subalansuota mityba turėtų būti kiekvieno žmogaus kasdienybė. Įpročius keisti jiems įsisenėjus labai sunku, todėl manome, kad žiniomis apie sveiką mitybą visų pirma, reikia šviesti pačius mažiausiuosius. Tikime, kad pirmaisiais metais įgytos žinios labai svarbios, todėl geru pavyzdžiu norime parodyti, kad košė – maistingas produktas, puikiai tinkantis pusryčiams ar dienos užkandžiui, suteikiantis energijos ir jėgų visai dienai.

Dėkojame UAB „Malsena Plius“ ir Marijampolės Visuomenės sveikatos biurui.

 Parengė sveikatos priežiūros specialistė Erika Jankauskienė