Gegužės 5 diena Pasaulinė rankų higienos diena

Žiemą žmonės serga gripu, vasarą – žarnyno infekcijomis. Rankų plovimas – įprasta, labai svarbi asmens higienos procedūra, užkertanti kelią įvairių infekcinių ir kirmėlinių ligų plitimui. Kiekvienas turi žinoti, kodėl, kada ir kaip teisingai plauti rankas.

Gegužės 5 dieną Jono Totoraičio progimnazijoje vyko akcija „Ar švarios mūsų rankos?“, Pasaulinei  rankų higienos dienai paminėti.

Šio renginio tikslas: atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą, išmokyti mokinius teisingai nusiplauti rankas,  plauti ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotų save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų; išaiškinti vaikams, kad ant jų rankų iš tiesų ,, gyvena‘‘ įvairios bakterijos ir virusai, kuriuos reikia kruopščiai nuplauti vandeniu su muilu, praktiškai pamokyti vaikus, kaip teisingai plauti rankas.

Pradinių klasių mokiniai išklausė paskaitas „Kodėl ir kada reikia plauti rankas?“. Vaikai stebėjo mikrobus, gyvenančius ant nešvarių rankų, susipažino su jų sukeliamomis ligomis. Visus paskaitų klausytojus sveikatos priežiūros specialistė  supažindino su rankų plovimo instrukcija, pamokė, kaip teisingai  plautis rankas, priminė, kad rankas reikia plauti ne tik tada, kai jos yra purvinos, bet ir grįžus iš lauko, pasinaudojus tualetu ir prieš valgį.  Rankas plauti būtina su muilu, nes jų plovimas vien vandeniu nėra efektyvus.  Rekomendavo rankas plauti ir kaskart pažaidus su gyvūnu ar tiesiog jį palietus, pabendravus su sergančiu žmogumi , pakosėjus ar nusičiaudėjus, prieš ir po žaizdos sutvarkymo ir panašiais atvejais.

Pirmokai noriai pritaikė teorines žinias ir praktiškai pademonstravo rankų plovimo techniką, pažadėjo nuolat rūpintis rankų higiena.

Parengė sveikatos priežiūros specialistė Erika Jankauskienė