Stovykla „Sveika, vasarėle“

Birželio 3-6 dienomis Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijoje į dieninę vasaros stovyklą rinkosi dvidešimt devyni 1 – 4 klasių mokiniai. Vykdytos programos „Sveika, vasarėle“ tikslas – turiningai užimti mokinius vasaros atostogų metu, praplėsti kultūrinį akiratį, siekti visapusiškai ugdyti asmenybę ir suteikti vaikams pažinimo džiaugsmą.
Stovyklos atidarymo dieną mokiniai buvo supažindinti su būsima stovyklos veikla, po to organizuota išvyka į Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos multicentrą. Čia aštuoniose interaktyviose edukacinėse laboratorijose mokiniai vykdė įvairią veiklą. Vaiko laboratorijoje susipažino su matematiniais ir konstrukciniais žaidimais. Dizaino laboratorijoje laukė loginio, kūrybinio ir novatoriško mąstymo vystymosi žaidimai. Muzikos laboratorijoje – pažintis su muzika, muzikos instrumentais. Mokiniai kūrė muziką patys. Meno laboratorijoje susipažino su kompiuteriniu menu, grafika, animacija. Kalbos laboratorijoje atlikdami užduotis pasitikrino kalbinius gebėjimus. Pasaulio laboratorijoje atliko širdies kardiogramos, garso, temperatūros matavimus. Mokslo laboratorijoje susipažino su vėjo, vandens ir saulės energijos panaudojimu. Technikos laboratorijoje mokiniai domėjosi kompiuterių programavimu ir projektavimu.
Antrą stovyklos dieną mokiniai lankėsi Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, kur žiūrėjo spektaklį „Kiškis gudruolis“. Stovyklautojai smagiai laiką leido ir miesto sode esančioje žaidimų aikštelėje.
Trečios stovyklos dienos visi laukė su nekantrumu, nes buvo organizuojama ekskursija į Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biurą. Čia mokiniai išklausė paskaitėlę, kaip sveikai maitintis, taisyklingai valytis dantukus, prisiminė higienos įgūdžius, susipažino su rytinės mankštos nauda. Mokiniai piešė piešinius, kuriuose pavaizdavo, kokiais produktais jie maitinasi.
Ketvirtą stovyklos dieną vykta į Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės filialą, kurio šūkis yra „Draugiška biblioteka tau ir tavo šeimai“. Mokiniai buvo nustebinti didelės knygų pasiūlos. Po linksmo pasisvečiavimo vaikų literatūros skyriuje mokiniai buvo pakviesti į įrengtą interaktyvią biblioteką, kurioje galima naudotis elektroniniais knygų skaitytuvais (planšetėmis). Žaidimų kampelyje mokiniai susipažino su žaislinėmis knygelėmis, lavinamaisiais stalo žaidimais, biliardu. Aplankė ir pačių mažiausiųjų zoną, kurioje yra spalvingasis žaidimų namelis. Mokiniai, linksmai praleidę laiką, žadėjo grįžti ir tapti bibliotekos skaitytojais bei kartu atsivesti senelius, tėvelius.
Penktą dieną mokiniai, atsisveikindami su stovykla, linksmai ir draugiškai žiūrėjo animacinį filmuką „Ledo šalis“. Stovyklautojus aplankė progimnazijos sveikatos priežiūros specialistė, kuri papasakojo apie vasarą tykančius pavojus, priminė saugaus elgesio vandenyje taisykles. Mokiniai visi kartu dalinosi įspūdžiais iš stovyklos metu aplankytų vietų.
Stovyklos organizatorės socialinės pedagogės:
Lina Šimkuvienė ir Žaneta Sakalauskienė

[nggallery id=68]