Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija

Informacija mokiniams, tėvams


Nacionalinės švietimo agentūros Švietimo pagalbos departamento Psichologijos skyriaus specialistai parengė atmintinę mokiniams „Kaip tu gali padėti sau!", kurioje pateikiama informacija, kaip mokiniai gali pasirūpinti savimi ir savo emocine gerove karantino metu.


REKOMENDACIJOS TĖVAMS, KAIP BENDRAUTI SU VAIKAIS IR PAAUGLIAIS APIE KORONAVIRUSĄ (COVID-19)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra parengusi „Reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintinę“. Joje patariama mokiniams neatsakinėti į jokius įžeidžiančius bandymus susisiekti, pvz., žinutes, skambučius, el. laiškus. Patariama neištrinti žinučių. Jeigu žinutėmis siekiama pasityčioti, įbauginti, būtina išsaugoti jas ir pateikti vėliau kaip įrodymus. Taip pat galima užblokuoti telefono numerį, iš kurio gaunamos nemalonios žinutės ar sulaukiama skambučių. Interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose taip pat galima užblokuoti įžeidinėjantį asmenį, pakeitus privatumo nuostatas. Reikėtų taip pat kreiptis į svetainės administratorių arba karštąją liniją (www.draugiskasinternetas.lt), policiją. Žinoma, jokiais atvejais nereikia atskleisti asmeninės informacijos nepažįstamiems asmenims: elektroninio pašto adreso, telefono numerio, namų adreso, tėvų kontaktų. Visais atvejais naudinga pasikalbėti su tėvais, kitais žmonėmis, kuriais pasitikima. 

Reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintinėParsisiųsti


Karantinas – ne atostogos, todėl labai svarbu susidėlioti aiškią dienotvarkę. Dalinamės Paramos vaikams centro specialistų parengtomis rekomendacijomis pradinuko ir paauglio dienotvarkei.

Pradinuko dienotvarkė karantino metuparsisiųsti
Paauglio dienotvarkė karantino metuparsisiųsti

Archyvai
Skip to content