1c klasės mokinės pranešimas konferencijoje

Gruodžio 2 d. 1c klasės mokinė Liucija Vitkauskaitė dalyvavo nuotolinėje respublikinėje pradinių klasių mokinių gamtamokslinėje praktinėje konferencijoje ,,Jaunųjų tyrėjų laboratorija“.  Konferenciją organizavo Kretingos Marijono Daujoto progimnazija. Liucija  pristatė eksperimentą ,,Krakmolas – štai kur jis“. Eksperimento tikslas – išsiaiškinti ir patikrinti, kuriuose maisto produktuose esama krakmolo. Tam reikalingas jodas. Kai krakmolas jungiasi su jodu, susidaro tamsiai mėlynos spalvos produktas. Įvyksta cheminė reakcija, kuri ir padeda aptikti krakmolą duonoje, bulvėse, makaronuose ir kitur. Dalyvaudama konferencijoje, Liucija atstovavo mūsų  mokyklos neformaliojo ugdymo gamtamokslinės laboratorijos ,,Gilė“ būrelio mokiniams.

Išklausę pačių įvairiausių pranešimų apie tai, ką gali judantis vėjas, apie vandens galią, drumstas bakterijas, kaip sumaišyti aliejų su vandeniu, mokiniai dalyvavo ir edukaciniame užsiėmime, kurį organizavo VŠĮ „Edulandas“. Kartu pasigamino vandens bombą, kuri akimirksniu ,,sprogo“ bei pripūtė guminę pirštinę.

Buvo smagu pasidalinti žiniomis ir patirtimi tyrinėjant, pamatyti kitų mokyklų mokinių tiriamuosius darbus ir jų pristatymus.

Neformaliojo ugdymo gamtamokslinės laboratorijos,,Gilė“ mokytoja Vida Kupčikienė

[ngg src=”galleries” ids=”652″ display=”basic_thumbnail”]