Netradicinio ugdymo diena „Aš – Lietuvos pilietis“

Mokyklos pradinukai 2021-02-11 su klasės mokytojomis įdomiai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją. Jie dalyvavo iš anksto skelbtoje akcijoje „Lankome Lietuvos istorines vietas“. Pirmiausiai kiekviena klasė iš siūlomo sąrašo pasirinko lankytiną Lietuvos istorinę vietą ir žingsniamačiais nuo vasario 6 iki 10 dienos skaičiavo, fiksavo nueitus žingsnius. Tad viena iš netradicinio ugdymo veiklų buvo susiskaičiuoti klasės žingsnius, juos paversti kilometrais ir pažiūrėti, ar pavyko pasiekti kelionės tikslą ir sugrįžti atgal. Smagu, kad keliauti su savo vaikučiais panoro jų tėveliai bei seneliai. Kviečiame susipažinti, kaip sekėsi mūsų pradinukams virtualiu būdu apsilankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose bei savo įspūdžius perteikti piešiniuose.

1a klasė žingsniavo iki Gedimino pilies. Reikėjo įveikti 330 km. Gedimino pilį pasiekė, bet grįžti atgal šiek tiek pritrūko jėgų. Juk dar tik pirmokai! Pailsės ir žingsniuos toliau…

1b klasė pasirinko Gedimino pilį ir turėjo nukeliauti 330 km. Kartu su mokytoja nužingsniavo 234 km. Kiekvienam reikėjo nueiti po 14,34 km. Grįžtant pritrūko dar 96 km. Pasitarta su tėveliais –  jie, kad vaikučiai nesušaltų, pažadėjo „parvežti“ namo.

1c klasės mokiniai pasirinko kelionę į Vilnių. Tikslas – aplankyti  Gedimino pilį. Iki pilies reikėjo įveikti apie  235714 žingsnių. Visi kartu savo kelionės tikslą pasiekė, nužingsniavo 368424 žingsnius. Pabuvojo Gedimino pilyje, susipažino su jos istorija. O dabar  jau pakeliui atgal į Marijampolę.

2b klasė keliavo į Trakus  113 km (226 km). Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nueita apie 303000 žingsnių. Kelionės tikslas pasiektas.

2c klasė lankėsi Trakų pilyje. Iki jos reikėjo nukeliauti 113 km. Vaikai kasdien žingsniavo ir skaičiavo žingsnius. Šiek tiek nužingsniuotų kilometrų pritrūko, tačiau tai nuotaikos nesugadino.

3a klasės mokiniai pasirinko kelionę Marijampolė – Kaunas – Rumšiškės. Kiekvienas mokinys turėjo įveikti 16000 žingsnių. Kelionė pradėta vasario 8 dieną ir tikslas jau pasiektas. Būtų pritrūkę žingsnių, bet į kelionę su vaikais noriai leidosi ir tėveliai. Išrinktas ir daugiausiai žingsnių nuėjęs mokinys. Tai Domas Vizgirda – 43138 žingsniai. Klasės tikslas buvo 352000 žingsnių. Mokiniai kelionėje kaupė žinias, piešė piešinius, darė plakatus.

3b klasė lankėsi Anykščiuose. Pirmyn ir atgal reikėjo įveikti 346 km. Susitarta, kad kiekvienas nueis po 3 km per dieną. 3b klasei PAVYKO! Nužingsniuota dar daugiau – 424 km.

3c klasė keliavo į Anykščius. Aplankyti Anykščiai, Puntuko akmuo, Lajų takas. Kiekvienam mokiniui ir mokytojai teko nukeliauti po 15 km. Kelionės tikslas pasiektas.

4a klasė pasirinko kelionę į Druskininkus. Per šešias dienas vaikai nuėjo 411km 841m. Prie jų prisijungė trys tėveliai, senelis ir viena mamytė. Įskaitant ir tėvelių žingsnius, nueita 468 km 203 m. Daugiausiai nuėjo Laurynas Zingertas – 41 km 876m.

4b klasė keliavo į Palangą pasižvalgyti nuo tilto. Visi turėjo nukeliauti po 24 km, t. y. kiekvienas vaikas turėjo tikslą nueiti daugiau nei 31 tūkstantį žingsnių. Paskaičiavus paaiškėjo, kad iki tikslo trūksta 20 km. Tad visi po pirmos šios dienos veiklos puolė į lauką nueiti likusius žingsnius. Pavyko! Padaryta išvada, kad visiems kasdien reikia  nors šiek tiek daugiau pajudėti.

4c klasė taip pat pasirinko kelionę į Palangą. Turėjo nukeliauti 294 km ir sugrįžti namo. Kelionės tikslas pasiektas! Dar virtualiai pasivaikščiota Palangos tiltu, stebėtos į apledėjusį molą dūžtančios bangos ir putliais debesimis pasipuošęs horizontas.

Per kitas netradicinio ugdymo veiklas mokiniai susipažino su Lietuvos valstybingumo keliais nuo 1905 m. iki 1918 m. vasario 16 dienos akto. Taip pat kalbėjosi ir aptarė savo šeimos ir Lietuvos istoriją. Klausėsi „Lietuvos istorijos repo“ ir dalyvavo linksmoje viktorinoje „Tas šventas žodis LIETUVA“.

Klasės viktorinų nugalėtojais tapo šie mokiniai:

Luknė Milūnaitė (2a),

Dominykas Jonynas (2b),

Matas Duoblys (2c),

Domas Vizgirda, Titas Pečiokas (3a),

Mažvydas Kedys (3b),

Daniela Povilaitytė (3c),

Danielė Poškutė (4a),

Gustas Vaitiekūnas (4b),

Viltė Dorelaitė (4c).

Sveikiname Lietuvos istorijos žinovus!

[ngg src=”galleries” ids=”602″ display=”basic_thumbnail”]