3A klasės mokinių sveikinimas tėčiams

Paimk ant rankų mielas tėti!

Aš noriu saulės pažiūrėti.

Jinai už debesėlio ten bus,

O tu tėtuk, tikrai stiprus.

Stipriais pečiais uždenk nuo vėjo,

Kol dar aš maža bėginėju.

Aš tau meilę dovanosiu,

Užaugus aš tave globosiu…

Tėvo diena – šventė, kurioje švenčiama tėvystė, panašiai kaip ir per motinos dieną – motinystė. Šią dieną oficialiai pirmiausiai pradėjo švęsti JAV, kur tėvo diena švenčiama panašiai kaip ir motinos diena.

Šį judėjimą tėvams pagerbti sukūrė 1910 m. Louisa Dodd. Jos motina mirė gimdydama šeštą vaiką ir tuomet jos tėvas vienas užaugino visus vaikus.

Įvairiose pasaulio valstybėse Tėvo diena švenčiama skirtingu laiku. Pavyzdžiui Belgijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje ji švenčiama kovo 19 dieną. Taivane švenčiama rugpjūčio 8 dieną, o Tailande gruodžio 5 dieną. Vokietijoje tėvo dieną švenčiama Kristaus dangun žengimo diena. Tai yra 10 dienų prieš Sekminių šventę. Dangun žengimo diena minima kaip Jėzaus grįžimo pas savo Tėvą diena. Daugumoje pasaulio valstybių  Tėvo diena švenčiama birželio mėnesį, tik skiriasi kurį savaitgalį. Lietuvoje šią dieną minime birželio pirmąjį sekmadienį.

Ta proga 3A klasės mokiniai gamino sveikinimo atvirukus tėčiams. Šį kartą pasirinkome marškinių tipo atviruką. Kai kurie vaikai išradingai panaudojo dekoracijoms namuose esančias priemones: sagas, makaronus, dovanų juosteles ar vatos kamuoliukus. Atviruko viduje rašė pačius šilčiausius ir nuoširdžiausius sveikinimus.

[ngg src=”galleries” ids=”563″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]