Savaitės konkursas „Balandis – švaros mėnuo“

Konkurse dalyvavo 2a klasės mokiniai. Jie domėjosi labiausiai užterštomis vietomis ir didino savo suvokimą apie tvarumą.

Konkursą sudarė keturios dalys, kurių  tikslai ir užduotys buvo skirtingi. Vienoje konkurso dalyje mokiniams teko įveikti mąstymo, skaičiavimo ir rašymo užduotis. Ši užduotis atskleidė kiekvieno mokinio ir jo šeimos rūpestingus poelgius ir atsakingą požiūrį į Žemės taršą. Kitoje konkurso dalyje mokiniai kūrybiškai panaudojo antrines žaliavas tam, kad sukurtų sau ir savo šeimai reikalingų daiktų. Taip jie įrodė, kad gali būti ne tik vartotojai, bet ir gamintojai. Trečia konkurso dalis mokinius kvietė kaupti žinias apie labiausiai užterštas Žemės vietas. Tiriamasis darbas – dar viena konkurso dalis. Mokiniai visas septynias savaitės dienas skaičiavo savo šeimos išmetamas įvairias atliekas, pildė lentelę, kalbėjosi su šeimos nariais.  Kartu darė išvadas apie tai, kaip dar galėtų prisidėti prie švarios ir turtingos išteklių Žemės ateities.

Konkursas baigėsi puikiais rezultatais ir džiugiais apdovanojimais. Rezultatais galima pasidžiaugti dabar, o apdovanojimai mokiniams bus įteikti pasibaigus nuotoliniam mokymui. Konkursas leido dar geriau pažinti mokinius, jų šeimas bei pamatyti, kad dabartinė žmonių karta tikrai yra neabejinga Žemės taršai. Atlikti darbai, padarytos išvados ir apibendrinimai yra naudingi kiekvienam: ir dar nepradėjusiam rūpintis Žemės ateitimi ir jau tvariai besielgiančiam.

Mokytoja Jolanta

[ngg src=”galleries” ids=”546″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]