Pamokos – už mokyklos ribų

Gyvenimas nėra vien tik namai ir mokykla. Kelionės paskanina gyvenimą tokiais prieskoniais kaip atradimai, bendravimas, juokas, džiaugsmas, stebėjimasis. O kad mokytis galime visur, ne tik mokykloje ir klasėje, taip pat suprantame keliaudami. Gyvenimas nėra padalintas į atskiras disciplinas, tai visuma, tarsi milžiniškas tinklas, kur viskas susiję. Mokydamiesi už klasės ribų, mokiniai gali teorines žinias  pritaikyti praktikoje, pajusti gilesnę mokymosi prasmę. Džiugu, kad mūsų mokykloje sudaromos sąlygos ir  jau tradicija tampa edukacinės – pažintinės kelionės už Lietuvos ribų. 2019 m. birželio 17 dieną keturios mokytojos ir būrys progimnazijos mokinių, vykdydami integruotą geografijos, istorijos, dailės ir muzikos projektą „Pažinkime Europą“, išvyko į edukacinę ekskursiją maršrutu Berlynas – Brėmenas – Heidės parkas.

Apžvalginės ekskursijos po Berlyno miestą autobusu ir pėsčiomis metu mokiniai aplankė įžymiausias vietas: Reichstagą, pagrindinį miesto simbolį – Brandenburgo vartus, Muziejų salą – muziejinį kompleksą, įsikūrusį Šprė upės saloje Berlyne, memorialą nužudytiems Europos žydams, šaltojo karo simboliu tapusią Berlyno sieną ir kitas miesto vietas.

Kita diena buvo skirta pažinčiai su įspūdingu Hansos pirklių sąjungos miestu Brėmenu. Aplankėme Turgaus aikštę, prabangiu renesanso fasadu papuoštą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą miesto rotušę, garsiąją „Brėmeno muzikantų“ skulptūrą, legendomis apipintą Šv. Petro katedrą. Pasivaikščiojome po istorinį Šnūro kvartalą (Schnoorviertel), garsų tipiškais XV-XVIII a. namais. Lankėmės saldainių manufaktūroje, kur ne tik skanavome, bet ir saldžiosiomis lauktuvėmis namiškiams apsirūpinome. Karštą dieną gaivinomės pagal senas tradicijas gamintais ledais.

Kelionės pabaigoje laikas atsipūsti ir pašėlti nuostabiame Heidės parke.Tai didžiausias Šiaurės Vokietijos pramogų parkas – tikras rojus greičio ir stiprių pojūčių mėgėjams. Čia kiekvienas pagal savo galimybes išbandė atrakcionus nuo pasivažinėjimo senovinėmis mašinėlėmis iki net 7 skirtingų traukinukų trasų, o mėgstantys vandenį – dvi „pašėlusio vandens“  trasas su 20 m aukščio kriokliais, kruizą sraunia kalnų upe ir dar daug kitų atrakcionų.

Kelionės metu moksleiviai praplėtė akiratį, susipažino su kitų šalių kultūra ir gyvenimo būdu, taip pat įtvirtino įgytas užsienio kalbų žinias. Kelionė kiekvienam moksleiviui suteikė savarankiškumo ir atsakomybės pojūtį. Bent keletą dienų kitoje aplinkoje praleidę jaunuoliai tampa labiau pasitikintys savimi, pradeda mąstyti globaliau, o sutikti žmonės ir jų istorijos padeda geriau suprasti aplinkinius ir juos priimti, skatina atrasti daugiau tarpusavio bendrumų ir pasijusti pasaulio dalimi. Iš kelionės grįžome išmintingesni, malonesni ir atviresni. Kelionės išties keičia žmones.