Progimnazijos IT komanda „DreamBusters” – tarptautinio konkurso „Ventspils IT Challenge“ trečiosios vietos laimėtoja

Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos komanda „DreamBusters“ lapkričio 7–9 dienomis dalyvavo tarptautinio konkurso „Ventspils IT challenge 2018“ finaliniame etape Latvijoje, Ventspilyje. Komandą sudarė Miglė Sajetauskaitė (6d), Ignas Beniulis (6d), Vilius Aleknavičius (5a) ir IT mokytojas Nerijus Mašalaitis.

Pirmąją konkurso dieną, vakarėjant, mūsų komanda atvyko į viešbutį. Viešbutyje visi gavome po krepšelį su dovanomis. Pavakarieniavę išėjome pasivaikščioti po nuostabų Ventspilio miestą. Vėliau vyko vakaro užsiėmimai. Pagrindinis tikslas – susipažinti su naujais žmonėmis. Dalyviai turėjo susirasti žmogų iš kitos šalies ir su juo bendrauti pateikta tema, sužinoti ir apie bendrus pomėgius, ir apie skirtumus. Galiausiai visi dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kuriose turėjo būti 5 vaikai (bent po vieną vaiką iš kiekvienos Baltijos šalies) ir mokytoja(s). Kiekviena komanda gavo po planšetinį kompiuterį, kuriuo naudodamasi turėjo atsakyti į daugybę linksmų klausimų.

Kitą dieną, pavalgę pusryčius, dalyviai buvo nuvežti į vietos universitetą, kuriame reikėjo atlikti užduotis. Pirmoji užduotis – sukurti prezentaciją apie žymius Lietuvos žmones. Ruošiant prezentaciją leista rinktis iš kelių pateiktų programų. Šiai užduočiai buvo skirtos beveik dvi valandos. Po pietų pertraukos laukė kitos dvi užduotys. Antroji užduotis – sukurti sveikinimo atviruką Lietuvai, Latvija ir Estijai. Atlikdami užduotį dalyviai galėjo pasirinkti programą savo nuožiūra. Paskutinėje užduotyje reikėjo sukurti stop kadrų animaciją. Animacijoje turėjo atsispindėti komandos pristatymas. Kol mokiniai atlikinėjo užduotis, mokytojai dalyvavo „eTwinning“ mokymuose.

Atlikę užduotis moksleiviai buvo parvežti į viešbutį, kur jų jau laukė mokytojai. Mokiniai pasidalino įspūdžiais su mokytojais. Vakare vyko koncertas, buvo žaidžiami stalo žaidimai, dalyvaujama išmaniojoje viktorinoje apie IT. Dalyviams koncertavo grupė iš Rygos „Double Faced Eels“.

Paskutinę konkurso dieną moksleiviai ir mokytojai vyko į ekskursiją. Dalyviai apžiūrėjo Ventspilio išmaniųjų technologijų centrą, Livonijos pilį, Ventspilio profesinio rengimo centą bei studentų bendrabutį. Pasibaigus ekskursijai, vykome į apdovanojimų ceremoniją. Jos metu buvo apdovanotos geriausios komandos iš keturių klasių grupių. Visose klasių grupėse Lietuvai atstovavo 10 komandų. Grupėje B (4-6 klasės) iš 18 komandų mūsų progimnazijos komanda „DreamBusters“ užėmė garbingą 3 vietą ir laimėjo 600 eurų. Mūsų komanda buvo vienintelė iš Lietuvos, patekusi tarp prizininkų. Taip pat mokytojas Nerijus Mašalaitis laimėjo socialinių tinklų rungtį (prizas – kamera).

Po ceremonijos pavargę, bet labai laimingi iškeliavome namo. Komandos nariai susipažino su naujais žmonėmis ir gavo neįkainojamos patirties.

6d klasės mokinė Miglė Sajetauskaitė ir IT mokytojas Nerijus Mašalaitis