Akcija „Padovanok tikėjimą ligoniui“

„Pasakykite, kad gerai jaučiatės

 ir Dievas tuos žodžius išgirs“ –

Ella Wheeler Wilcox

Trečius metus šie žodžiai aidėjo ligonių palatose kaip užkalbėjimas tam, kad pasveikimo viltis taptų tikrove, o vaikų rankomis pagaminti laimės medžiai dovanotų tikėjimą laiminga ateitim.

Prieš porą metų buvo pradėta akcija „Padovanok tikėjimą ligoniui“, siekiant paminėti Pasaulinę ligonių dieną (Vasario 11-oji diena). Šiais metais užsitęsusi gripo epidemija tik pavasarį akcijos iniciatorėms leido praverti ligonių palatų duris. Degučių mokyklos – darželio socialinė pedagogė Aušra Galinskienė ir J. Totoraičio progimnazijos pedagogė Jolanta Sikorskytė – Klibienė su ugdytinėmis kovo 24-ą dieną atvyko į VŠĮ Marijampolės ligoninę ir lydimos ligoninės kapeliono kun. Remigijaus Maceinos, ryšių su visuomene specialistės Aistės Sandaitės, aplankė psichikos ligų ir ankstyvosios reabilitacijos skyrių ligonius, juos gydančius gydytojus, aptarnaujantį personalą. Buvo išsakyti ir padėkos žodžiai, ir palinkėjimai, ir išdalinti nieko nekainuojantys dėmesys bei atjauta sergančiajam.

Fizinės ir dvasinės sveikatos susigrąžinimui šį Didįjį ketvirtadienį kaip vilties bei stiprybės simboliai, sergantiems ir jiems sveikti padedantiems ligoninės darbuotojams buvo padovanoti akcijos metu šių dviejų įstaigų bendruomenių pagaminti ir kapeliono pašventinti laimės medeliai. Kas tai? Ši interjero puošybos detalė, šiuo metu ypač populiari Europoje, žmogaus aplinkai atneša ne tik grožį, bet ir gerovę, jei tuo tikima. Tikima tuo, kad laimės medis atneš šeimai finansinę gerovę, jeigu namuose jis stovės šiaurės rytų pusėje. O tiems, kas trokšta svajonių išsipildymo ir sveikatos, laimės medį reikėtų pastatyti rytinėje namų pusėje.

Taigi, ligoninės erdvėse nuaidėjo ir nutilo nuoširdūs žodžiai, gal išdilo iš atminties ir akcijos dalyvių veidai, bet ilgam išliks padovanotas tikėjimas t.y. tai, dėl ko ši akcija vyksta ir neužgęsta.

   Pedagogė Jolanta Sikorskytė – Klibienė