Švietimo pagalbos specialistai konsultuoja

Suprasdami, jog šiuo sudėtingu metu kiekvienam bendruomenės nariui kyla daug rūpesčių, klausimų, emocijų kviečiame pasitarti.

Drąsiai kreipkitės. Kartu rasim sprendimą ir įveiksim iššūkius.

Švietimo
pagalbos
specialistai
TelefonasPaslaugos teikimo laikas ir pobūdis
Tėvų linija 8 800 900 12Darbo dienomis 11-13 val. ir 17-21 val.
Nemokamos, anonimiškos
psichologų konsultacijos
telefonu rūpimais vaikų
auklėjimo klausimais.
Jaunimo linija8 800 28888Emocinė parama
24 valandas per parą
,
365 dienas per metus.
Skambink nemokamu numeriu,
rašyk www.jaunimolinija.lt/laiskai
arba prisijunk
prie tiesioginių pokalbių internetu.
Vaikų linija116111Emocinė parama kasdien nuo 11 iki 23 val.
Sidabrinė
linija
8 800 800 20Draugystės, bendravimo ir emocinės pagalbos
linija vyresnio amžiaus žmonėms.

Nors ir negalim susitikti realioje erdvėje, galime susitikti pokalbiui telefonu ar virtualioje erdvėje.  Nelikit vieni. Pasitarti verta.

Papildomos psichologinės pagalbos galimybės. Nemokama ir anonimiška pagalba

DokumentasNuoroda
Įsakymas dėl Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos laikino nuotolinio mokymo(si) organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimoparsisiųsti
Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos laikino nuotolinio mokymo(si) organizavimo tvarkos aprašasparsisiųsti
Rekomendacijos dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būduparsisiųsti

Nemokama pirma konsultacija

Pagalba asmeninių kompiuterių naudotojamsPagalba telefonų ir planšetinių kompiuterių naudotojams („Android“ operacinė sistema)
1. Kaip prisijungti prie ZOOM konsultacijos? 1. Kaip įdiegti „Zoom“ programėlę skirtą telefonui arba planšetiniam kompiuteriui?
2. Kaip prisijungti prie ZOOM konsultacijos per tamo.lt žinutes?2. Kaip prisijungti prie elektroninio dienyno bei dalyvauti „Zoom“ vaizdo pamokoje naudojantis telefonu arba planšetiniu kompiuteriu?
3. Kaip atsidaryti prie pamokos prisegtus failus? 3. Kaip dalyvauti „Zoom“ vaizdo pamokoje (tamo.lt žinučių sistemoje) naudojantis telefonu?
4. Kaip peržiūrėti prie pamokos pridėtas nuorodas? 4. Kaip įdiegti tekstinių dokumentų ir pateikčių (skaidrių) peržiūros programą į telefoną arba planšetinį kompiuterį?
5. Kaip atsidaryti „Google“ formą? 5. Kaip peržiūrėti failus prisegtus prie pamokos naudojantis telefonu arba planšetiniu kompiuteriu?
6. Kaip atidaryti nuorodas tamo.lt dienyne bei užpildyti „Google“ apklausos formą naudojantis telefonu arba planšetiniu kompiuteriu?


Dalinamės Paramos vaikams centro psichologų rekomendacijomis, kaip reaguoti į vaikų elgesį, kad kiltų mažiau konfliktų, kaip suprasti jų savijautą, kas padeda išlaikyti emocinį stabilumą šeimoje, susivaldyti ir nusiraminti, kaip motyvuoti vaikus mokytis nuotoliniu būdu, kaip pasikalbėti apie netektis ir kodėl svarbu laikytis karantino taisyklių.
Žiūrėti čia…


Situacija, kurioje atsidūrėme, neeilinė mums visiems.  Visi, kurie stengiamės atrasti būdų, kaip pakankamai sėkmingai gyventi, mokytis, dirbti, tampame kūrėjais, naujovių įgyvendintojais. Negalime žinoti, koks būdas geriausias, nes neturime patirties tokioje nekasdienėje situacijoje. Todėl verta būti atlaidiems sau ir greta esantiems, nes klaidos, nesklandumai bei kylančios sudėtingos emocijos  – natūrali naujo, šiai situacijai tinkamo kelio paieškos dalis.

Netekome įprastos rutinos, kuri kartais keldavo nuobodulį, bet ir užtikrindavo emocinį saugumą. Nežinia ir neužtikrintumas skatina nerimauti dėl to, kaip pavyks įveikti iššūkius. Šiuo metu patirti įvairių sunkumų yra normalu, nes situacija nėra įprasta.

Ką galime daryti, kad ištvertume iškilusius iššūkius, patirdami kuo mažesnius  emocinius, tarpusavio santykių  nuostolius?

Pasirūpinkite savo pagrindiniais poreikiais. Laikykitės sveiko dienos režimo. Susikurkite naują rutiną, kuri padėtų nukreipti veiklą pasminga kryptimi. Reguliariai ir sveikai maitinkitės, išsimiegokite. Tai svarbu imunitetui, fizinės bei psichologinės sveikatos saugojimui.

Būkite sąžiningi dėl savo patiriamų jausmų, pripažinkite juos ir nesmerkite savęs, kad kyla pyktis, nerimas, liūdesys ar kiti sunkūs jausmai. Šie jausmai reiškia, jog esate žmonės. Tik superherojai filmuose  visada – stiprūs ir nesutrikdomi. Jums nereikia tapti nepažeidžiamiems. Šiuo metu svarbu būti lankstiems, nes tas, kuris lankstus, atsitiesia net po sunkios patirties, randa išeitį, sugalvoja netikėtą sprendimą.

Prisimikite, jog jūs ne vieni. Kiti irgi bando rasti būdų, kaip padėti vaikams, sau, kaip toliau mokytis, dirbti. Bus visokių dienų: ir sėkmingų, ir nesklandžių. Tai natūralu. Galvoti, jog nesiseka tik jums, o kiti nepatiria sunkumų, būtų klaidinga.

Vertinkite save ir šeimos narius už tai, kas pavyko, pagirkite už paprastus smagius dienos momentus: nors ir kelias ramias akimirkas, smagų pajuokavimą, draugišką pokalbį ir pan. Labai svarbu kalbėtis ne tik apie rūpesčius, bet garsiai įvardinti ir tai, kas praskaidrina nuotaiką. 

Natūralu, jog skirtingi šeimos nariai situaciją gali vertinti skirtingai: vienam – baisu, kitam gali būti smalsu ar juokinga. Negalime smerkti jausmų, nes jų nepasirenkame. Jausmai kyla nepriklausomai nuo mūsų laisvos valios. Svarbu pagarbiai išbūti su savo ir šeimos narių emocijomis. Negalime liepti vaikui nustoti nerimauti ar džiaugtis. Suaugusiųjų pareiga pastebėti vaiko ar paauglio jausmus, suprasti  juos ir paaiškinti pačiam vaikui, kas vyksta, kaip kyla tokie prieštaringi jausmai.

Nuolatinis buvimas visiems kartu tikrai gali išvarginti. Apgalvokite, kaip sudaryti sąlygas kiekvienam šeimos nariui kurį laiką pabūti atskirai nuo kitų privatesnėje erdvėje su savo mėgstama veikla. Kai vietos mažai, galima susitarti dėl laiko: kada kuris šeimos narys naudojasi privatesne erdve ir gali pabūti atokiau nuo kitų. Tiek suaugęs, tiek vaikas gali turėti poreikį privatumui.

Neignoruokite savo ir artimųjų slogių jausmų. Nenumokite ranka, jei stiprėja dirglumas, liūdesys, abejingumas viskam. Ieškokime būdų pasijusti geriau, pasitarkime su patikimais žmonėmis, specialistais.  Saugokite savo ir šeimos narių emocinį stabilumą ir sveikatą. Pripažinkite savo emocijas ir kontroliuokite elgesį.

Sumažinti įtampą ir nerimą gali padėti kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimai, muzika. 

Kvėpavimo pratimas, padedantis nurimti, atsipalaiduoti: įkvėpti per 4 sekundes (ramiai skaičiuojant iki 4), trumpam sulaikyti kvėpavimą, iškvėpti per 8 sekundes (ramiai skaičiuojant iki 8). Kartoti kelis kartus, kol pajusite, jog savijauta keičiasi.

Atsipalaidavimo pratimas:

https://www.youtube.com/watch?v=r20GqfO8v2c

Grupės Marconi Union kūrinys „Weightless“ buvo sukurtas streso ir įtampos mažinimui. Tyrimo metu nustatyta, jog streso lygį šis kūrinys sumažina net 65 procentais.