Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-tą dieną minima Europos kalbų diena, kurios tikslas – pažymėti Europos kalbų bei kultūrų įvairovę, atkreipti dėmesį į turtingą jos kalbų paveldą bei įvairiomis priemonėmis skatinti kalbų mokymąsi.

Ši diena kasmet minima ir mūsų progimnazijoje. Šiais metais Europos kalbų dienai paminėti buvo skirta savaitė nuo rugsėjo 26-tos iki 30-tos dienos, kurios metu užsienio kalbų pamokose vyko įvairios veiklos, susijusios su Europos kalbomis.

Rugsėjo 26-tą dieną pertraukos metu po 3 pamokų 43 kabinete vyko žaidimas „Silent Headphones“, kurį organizavo anglų kalbos mokytoja Rūta Pečkauskienė. Jo metu vienas iš žaidėjų užsidėjo ausines su garsia muzika, o kitas, sėdintis priešais jį, jam sakė įvairius žodžius. Besiklausantis muzikos turėjo perskaityti žodžius iš lūpų ir pakartoti. Laimėjo žaidėjas iš 10 žodžių pakartojęs 8. Tą pačią dieną dalis 6d klasės mokinių ir anglų kalbos mokytoja Rūta Pečkauskienė dalyvavo netradicinėje pamokoje, skirtoje Europos kalbų dienai paminėti. Pamoka vyko Draugystės bibliotekoje. Jos metu mokiniai poromis varžėsi, kas greičiau sudėlios Europos žemėlapį, dalyvavo užsiėmimuose prie interaktyvaus stalo, lankėsi komiksų kampelyje. Šią netradicinę pamoką filmavo Marijampolės televizija.

5-8 klasių mokiniai visos savaitės metu galėjo pristatyti savo aplankytų šalių nuotraukas su aprašymais, kuriuos buvo galima apžiūrėti parodoje „Europos šalys, kurias aplankėme“. Parengti aprašymus jiems padėjo rusų kalbos mokytojos Dalia Pėstininkaitė, Viktotė Pečiukonytė, Daina Viltrakienė, vokiečių kalbos mokytoja Vilma Valančienė bei anglų kalbos mokytojos Snieguolė Vyšniauskienė, Aušra Akelaitienė, Loreta Mickienė, Kristina Stankevičienė, Rūta Pečkauskienė ir Jurga Petrauskienė. Apžiūrėti magnetukus, vėliavėles, suvenyrus ir kitą šalių atributiką mokiniai galėjo parodoje „Europos šalių atributika“ 43 kabinete.

Džiaugiamės, kad mokiniai noriai dalyvavo veiklose ir tikimės, kad ir kitais metais įdomiai ir smagiai paminėsime Europos kalbų dieną.