Gamtamokslinio ugdymo pamoka „Drugelio vystymosi ciklas“

Š.m. rugsėjo 27 dieną 4A klasės mokiniai vyko į gamtamokslinio ugdymo pamoką „Drugelio vystymosi ciklas“. Pamokos pradžioje edukatorė papasakojo mokiniams, kad pirmiausiai drugeliai padeda kiaušinėlius. Skirtingų rūšių drugeliai deda juos ant skirtingų tam tikrų rūšių medžių lapų. Todėl kai kurios rūšys negali gyventi Lietuvoje, nes nėra tokių medžių ir yra per ilgas šaltasis laikotarpis. Vėliau iš kiaušinėlio išsirita vikšras. Dauguma vikšrų vėliau susisuka į kokonus, iš kurių išsirita drugeliai.

Pasaulyje yra virš 165000 drugelių rūšių. Lietuvoje gyvena apie 3000 rūšių. Mokiniams pristatė tik keletą: pelėdą, nuotaką, mėlynąją morfą, spungę. Papasakojo ir suteikė progą pamatyti kaip mato drugeliai. Turėjo galimybę patyrinėti kokoną, apžiūrėti jo vidų. Vėliau mokiniai gavo palaikyti po apelsino puselę su ant jos nutūpusiais drugeliais. Buvo paaiškinta, kad drugeliai nuskris, jei bus didelis triukšmas. Tad mokiniai stengėsi būti kuo tyliau, kad galėtų su jais nusifotografuoti.

Pamokos pabaigoje mokiniai galėjo per mikroskopą patyrinėti drugelių sparnus bei pasižiūrėti savo piršto ženklą. Mokiniams pamoka labai patiko. Grįždami vis dalinosi įspūdžiais, dar gyveno patirtomis emocijomis. Labai naudingos tokios pamokos, kai mokiniai ne tik išgirsta, pamato, bet ir gyvai patyrinėja.

Mokytoja Odeta Paulauskienė ir karjeros specialistė Asta Janulienė