Lenkijos nepažinsi keliaudamas automagistralėmis

Lenkijos nepažinsi keliaudamas automagistralėmis. Visas jos grožis ir didybė atsiskleidžia ekskursijų metu lankant skirtingus regionus. Nuostabu, kad mūsų progimnazijos mokiniams teko ten apsilankyti! Kelionė prasidėjo gegužės 30 dieną ir truko dvi dienas.

Pasiekus Lenkiją, vyko pirmoji ekskursija po Oliva parką. Tai yra istorinis parkas, laikomas gražiausiu Gdansko parku, kurio forma susiformavo XVIII amžiuje ir išliko beveik nepakitusi iki šių dienų. Žymiausia jo dalis – barokinis sodas priešais Abatų rūmus su įmantriai išpuoštais gėlynais ir į geometrines figūras iškaltais krūmais. Taip pat grožėjosi ilgiausia Lenkijoje Olivos katedra, kurios viduje pamatė 23 barokinius, renesanso ir rokoko stilių pastatytus altorius.

Vėliau mokiniai vyko į Vesterplate – pusiasalis Gdanske, Baltijos jūros krante. Ši vieta garsi tuo, kad čia įvyko pirmas Antrojo pasaulinio karo mūšis. Lenkams tai skaudi vieta, primenanti netektis ir pasididžiavimo saviškiais objektas, bet tuo pačiu žavi didingu paminklu, gražia aplinka.

Pirmoji diena baigiasi pažintine ekskursija po Gdanską – vieną seniausių Šiaurės Lenkijos miestų su žavingu senamiesčiu, kuriame gausu siaurų gatvelių bei XII-XVIII a. pastatų. Mokinius stebino įdomi architektūra bei išskirtinė miesto atmosfera. Įveikę 400 laiptelių, net 77 metrus, grožėjomės pasakiška miesto panorama nuo Švč. Mergelės Marijos bazilikos bokšto.

Antroji diena prasidėjo Antrojo pasaulinio karo muziejuje. Šis muziejus yra vienas iš naujausių ir įspūdingiausių Gdansko muziejų. Tai yra vieta, skatinanti susimąstyti apie taiką, konfliktus ir jų pasekmes žmonijai.

Vėliau vykstame į Malborką – vieną didžiausių Europoje viduramžių pilių. Milžiniška gotikinė pilis, išsidėsčiusi maždaug 20 ha plote rytiniame Nogato upės krante Malborke. Tai nepakartoja, fantastiška, įspūdinga pilis, kurios didybę, grožį sunku nusakyti žodžiais…

Ši kelionė buvo tikrai nuostabi. Mokiniai ne tik pamatė tikrai gražių vaizdų, išgirdo daug įvairių pasakojimų, bet taip pat susibičiuliavo ir svarbiausia – gerai praleido laiką. Ir tai tikrai yra svarbiausia.