Integruota gamtamokslinio ugdymo ir technologijų pamoka 3A klasėje

Š.m. sausio 25 dieną mokytoja Odeta Paulauskienė bendradarbiaudama su VšĮ „Žaliasis taškas“ 3A klasės mokiniams užsakė ir pravedė nuotolinę integruotą gamtamokslinio ugdymo ir technologijų pamoką „Tvarus žaisliukas“.

Pamokos pradžioje mokiniams priminė atliekų rūšiavimo svarbą, kaip rūšiuoti šiukšles, ką į kur mesti, ko negalima mesti. Dažnai rūšiuotojai apstebi, kad atliekos rūšiuojamos, bet neteisingai. Taip pat buvo pasakyta, kad nereikia skubėti visko išmesti, nes kai kurias atliekas galima panaudoti sėkmingai ir antrą kartą. Tada pasiūlė mokiniams iš savo atsineštų antrinių žaliavų pasigaminti metų simbolį drakoniuką – žaisliuką. Jam pasigaminti reikėjo: klijų, žirklių, kartoninės pakuotės, siūlų atliekų, sagų, Iš kartoninės pakuotės išsikirpo pagrindines detales: kūną, galvą ir nugaros keterą. Kūną, kad drakoniukas būtų tarsi minkštas žaisliukas reikėjo apvynioti atsineštais siūlais. Tada priklijuoti galvą, ant jos akytę- sagytę nupiešti burnytę. Vėliau priklijuoti nugaros keterą. Kas norėjo dar galėjo priklijuoti iš kartono iškirptas ir papuoštas kojytes.

Mokiniai labai džiaugėsi pasigaminę žaisliuką, kad mokės taisyklingiau rūšiuoti atliekas ir žinos būdų kaip panaudoti nereikalingus daiktus dar kartą. Tokios pamokos labai naudingos mokiniams, norint saugoti gamtą ir jos išteklius.