Rašto ir knygos atsiradimo istorija Robotikos akademijoje

Sausio 19 dieną 3A klasės mokiniai buvo pakviesti apsilankyti Robotikos akademijoje, kurią lanko šios klasės mokinys. Čia buvo suorganizuota integruota pamoka „Rašto ir knygos atsiradimo istorija“. Akademijos mokytoja trumpai pristatė šios akademijos atsiradimo ir plėtros istoriją, kuriose šalyse yra vykdoma veikla.

Tada pakvietė pasižiūrėti kaip atsirado raštas ir knyga. Istoriją pradėjo pasakoti Robotikos pasaulio personažas – profesorius Kreizius. Jis priminė, kad pirmiausia buvo piešinių raštas. Taip sako visi raštotyrininkai. Vėliau atsirado ženklai, kurie atstojo raides ir tik dar vėliau tikrosios raidės. Kai atsirado raštas, pradėjo gimti ir pirmosios knygos. Kreizius papasakojo, kaip norėdami padauginti vienuoliai perrašinėdavo jas ranka, tai užtrukdavo labai ilgai, kartais net keletą metų. Vėliau buvo išrastas presas, tai palengvino knygų spausdinimo procesą. Technika vis tobulėjo, atsirado spausdinimo mašinėlė, kuri primena dabartinę kompiuterio klaviatūrą, o dabar knygas rašo iškart kompiuteriu. Dar herojus papasakojo, kad pirmiausia buvo rašoma ant beržo tošies, vėliau ant papiruso. Išradus popierių pradėjo knygas spausdinti ant jo. Dabar jau galima spausdinti knygas nenaudojant rašalo. Bepasakodamas Kreizius pamatė žybsinčius skaičius 1455 ir niekaip nesuprato kas čia. Ir staiga jis papuolė į laiko mašiną, kuri nukėlė į tuos metus. Jis išvydo kaip vienuolis perrašinėja knygas. Jam pagailo jo ir pasiūlė mokiniams sukurti mašiną, ją užprogramuoti, kad galėtume nuvykti į leidyklą, kur knygos yra spausdinamos ir taip padėti vienuoliui.

Mokiniams buvo duoti konstruktoriai, planšetės, kuriose matė schemas kaip sukonstruoti automobilį. Jį sukūrus bandė užprogramuoti, kad jis važiuotų. Kai kurie net suprogramavo, kad automobilis grotų muziką. Kiek buvo džiaugsmo išvydus galutinį rezultatą! Pamokos pabaigoje mokiniams buvo suorganizuota kahoot viktorina. Joje buvo klausimai iš girdėtos istorijos. Pirmų trijų vietų laimėtojai buvo apdovanoti prizais. Prieš išeinant visi mokiniai gavo atminimo dovanėles ir saldainių. Mokytojai Odetai Paulauskienei padovanojo plakatą, kuriame yra užkoduota dar viena istorija apie dirbtinį intelektą. Tad mokiniai dar tęs veiklą klasėje kitą dieną.

Vaikams labai patiko apsilankymas šioje akademijoje. Grįždami jau svajojo kada vėl galės į čia sugrįžti ir su nekantrumu laukia tos žadėtos istorijos.