Mokomės gamindami

Trečių klasių mokiniai, kurie lanko ekonomikos būrelį „Ekonomika vakar, šiandien ir rytoj“ labai mėgsta gaminti. Kai gamino praėjusį kartą, išsiaiškino, kad pigiau gaminti, kai produktus nešasi ne kiekvienas, o pasiskirstę kas ką atsineš. Tad išsirinko reikalingus produktus sumuštinių gamybai ir susiskirstė kas ką atsineš.

Prasidėjus pamokai mokiniai smagiai nusiteikę gamino visokių rūšių, formų sumuštinius. Kepė ir karštus iš aparto sumuštinius, prižiūrimi būrelio vadovės Odetos Paulauskienės. Vėliau juos valgė užsigerdami arbata. Gaminant sumuštinius su formelėmis, liko maisto likučių. Tačiau patys suprato, kad maisto mėtyti nevalia, tad kai suvalgė sumuštinius, dar suvalgė ir likučius. Kai patys gamina, taip skanu valgyti.

Lentoje vadovė surašė kainas, kiek kiekvienas mokinys sumokėjo už atsineštą produktą. Tada paprašė mokinių pasakyti, ką jie pastebi. Labai greitai pastebėjo, kad kainos labai skiriasi, o tai finansiškai neteisinga. Tad padarė išvadą, kad pats geriausias būdas, norint gaminti kartu yra susiskaičiuoti kiek kainuos produktai norimam maistui pagaminti ir visą sumą pasidalinti po lygiai. Labai smagu stebėti, kai mokiniai patys pastebi finansinius skirtumus, siūlo išeitis, kad būtų visiems dalyviams vienoda finansinė našta. Šaunuoliai mokinukai.