SMAGI IR TURININGA IŠVYKA Į LATVIJĄ

5c ir 5d klasės mokiniai su klasių vadovėmis vyko į Latviją. Pažintį su Latvija mokiniai pradėjo nuo Rygos senamiesčio. Nesutrukdė užklupusi liūtis pasigrožėti Rygos katedra, Rotušės aikšte, su naujai atstatytais Rotušės rūmais bei Juodagalvių pirklių gildija, Didžiosios ir Mažosios gildijų namais, liudijančiais miesto istoriją, taip pat su gynybinės miesto sienos likučiais ir Parako bokštu.

Kelionę pratęsėme užsukdami į „Cinevilla“, vienintelį Pabaltijo šalyse kino paviljoną po atviru dangumi. Tai miestelis, kuriame filmuojami įvairiausi filmai, tad visai nebūtina keliauti į Holivudą, kad pasijustumėte kino žvaigždėmis bei įsiamžintumėte kino juostoje.

Kelionę baigėme ypatingai – atvykome į Saldus miestelį ir lankėmės seniausioje Latvijoje pieniškų saldainių gamykloje „Saldus pārtikas kombināts“. Tai įvairūs marmeladai, vaisiai šokolade, šerbetai, irisai, saldainių kremai, konditeriniai gaminiai ir kiti skanėstai, kurie gaminami senosiose patalpose, laikantis pagrindinių principų – šviežias pienas, natūralūs ingredientai bei rankų darbas. Mokiniai stebėjo ir dalyvavo gamybos procese, degustavo įvairių rūšių skanėstus bei firminėje parduotuvėje lauktuvėms įsigijo ką tik pagamintų latviškų saldainių.

Kupini įspūdžių vėlyvą vakarą grįžome į Lietuvą.

[ngg src=”galleries” ids=”897″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]