Projekto „Ar visko man reikia, ko aš noriu?“ pristatymas

   Ekonomikos būrelio „Ekonomika vakar, šiandien ir rytoj“ 3 klasių mokiniai turėjo pamoką „Ar visko man reikia , ko aš noriu?“. Jos metu jie piešė vienoje lapo pusėje ko jie labai nori, kitoje  – ko jiems labai reikia. Tada visi bendrai aptarė. Pastebėjo, kad ne visi supranta ko iš tikrųjų labai reikia. Pvz: tikrai nėra būtina antro katino namuose, augintinio, naujo darbo stalo. Išsiaiškinę, kad tai nėra pirmos būtinybės daiktai, svarstė kaip pasinaudoti esamais daiktais, gal jų atnaujinimu, kuris kainuotų žymiai pigiau ir būtų sutaupyta ne tik pinigų, bet ir elgtųsi tvariau gamtos atžvilgiu. Vėliau aptarė savo svajones bei kaip galėtų sutaupyti jos įgyvendinimui.

   Būrelio vadovė Odeta Paulauskienė dalyviams pasiūlė atlikti dar vieną eksperimentą: visą savaitę užsirašyti ką valgė pietums ir kiek tai kainavo. Mokiniai tai atliko. Savaitės pabaigoje kiekvienas suskaičiavo : kiek išleido per savaitę savo pietums. Klasėje visi pristatė savo valgiaraščius ir išleistas sumas. Mažiausiai pietums buvo išleista 1,41 euro, daugiausiai 7,35 euro. Pastebėję skirtumą, pradėjo tyrinėti kodėl taip skiriasi išleistos sumos. Atrado, kad pirko tikrai ne būtiniausius produktus, pvz. pirko obuolius, kurių turėjo namuose iš savo sodo ir galėjo atsinešti į mokyklą, o ne pirkti, taip pirko sultis, vandenį buteliukyje ar kompotą, o galėjo tiesiog atsigerti nemokamai vandens, kuris yra valgykloje. Tad priėjo išvados, kad jei būtų pirkę tik tikrai būtinus produktus arba atsinešę maistą iš namų dėžutėse, ką kai kurie vaikai darė, galėjo sutaupyti nuo 0,32 euro iki 2,42 euro. Ir tokia suma per vieną savaitę, o juk mokomės pradinukai 35 savaites. Paskaičiavo, kad per mokslo metus galėtų sutaupyti nuo 11,20 iki 84,70 euro, o tai jau visai nemažai. Tuo labiau, kad mokiniai skaičiavo tik pietus, o per dieną valgome bent tris kartus, vadinasi ir sutaupyti galima ženkliai daugiau.

  Dalyviai priėjo išvados, kad reikia ir pasilepinti, bet tai daryti reikia per šventes ar gimtadienį. O kur įmanoma taupyti ir elgtis tvariai.