3A ir 4B klasių pamokos J. Basanavičiaus tėviškėje

Gražų rugsėjo 20 dienos rytą 3A ir 4B klasės mokiniai išvyko į J. Basanavičiaus tėviškę. Ten jie dalyvavo edukacijoje „Pro vaikystės langą“. Pirmiausiai mokiniai buvo supažindinti su pagrindiniu pastatu. Gidė papasakojo kaip senovėje Suvalkijoje vadindavo pastatus, kokia jų paskirtis, kas juose vykdavo. Labai nustebino „Kaliošinės“ patalpos pavadinimas, tokio nebuvo girdėję. Papasakojo apie J. Basanavičiaus vaikystę, įsimintiniausius jo gyvenimo įvykius.  Susėdę seklyčioje, išgirdo kokios buvo senovėje valgymo tradicijos, apžiūrėjo virtuvinius reikmenis. Vėliau apžiūrėjo pastatą iš lauko pusės, atkreipė dėmesį, kad nors namas tas pats, tačiau viena pusė dailesnė su langinėmis, gražiu gėlių darželiu, o kitoje namo pusėje viskas daug kukliau. Mokiniai bandė atpažinti auginamas gėles, sužinojo kodėl senovėje prie kiekvieno namo buvo tokie gėlių darželiai.

  Apžiūrėję pagrindinį pastatą, patraukė prie klėties. Ten apžiūrėjo kur miegodavo darbininkės merginos, palygino lovas, kokios būdavo seniau ir dabar, išmėgino jų minkštumą, pabandė jas tvarkingai pakloti. Pamatė kokiais įrankiais atlikdavo ūkio darbus. Sužinojo kas yra „bernelis“, kam jis naudojamas ir galėjo jį praktiškai išbandyti. Išsiaiškino kodėl buvo kabinami varpeliai  ant kaklo arkliams ir karvėms. Po to apžiūrėjo kiaulidę ir karvidę.

   Vėliau gavo atlikti užduotį: rasti 9 pasislėpusius senovinius įrankius, kuriuos matė ankstesniuose pastatuose ir nupiešti tai kas labiausiai įsiminė klausant gidės ir mokytojų Odetos Paulauskienės bei Angelės Prišmantienės vaikystės prisiminimų.

   Ekskursijos pabaigoje mokiniai galėjo apžiūrėti medinių skulptūrų parką, pasisupti senovinėmis sūpynėmis bei pasikarstyti medinėmis kopėtėlėmis. Prieš išvykstant namo mokytojų padėjėja Gintarė Norkeliūnienė suorganizavo pietų pikniką pievoje.

   Visi mokiniai grįžo labai laimingi, kad tiek daug sužinojo apie visuomenininką, gydytoją, Lietuvai daug nusipelniusį Joną Basanavičių.

[ngg src=”galleries” ids=”881″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]