Pamokos Žuvinto rezervate

   Gegužės 24 dieną 2A ir 3B klasių mokiniai lydimi mokytojų Angelės Prišmantienės, Odetos Paulauskienės ir mokytojo padėjėjos Gintarės Norkeliūnienės vyko edukacinėms pamokoms į Žuvinto rezervatą. Atvykus pažiūrėjo filmą apie Žuvinto rezervatą, supažindino kokie paukščiai ir gyvūnai gyvena kiekvienu metų laiku, papasakojo kiek daug maž paukščių praskrenda kasmet. Anksčiau čia net žieduodavo paukščius, dabar ši funkcija perduota Ventės ragui.

   Po filmo gidas parodė žąsų, ančių, gulbės, gervės, putpelės ir laukio kiaušinius, juos palygino dydžiu, svoriu ir išvaizda. Tada pakvietė užlipti ant stogo į apžvalginę ir paukščių stebėjimo aikštelę. Ten mokiniai galėjo stebėti paukščius, kurie yra labai toli, nes gavo labai priartinančius žiūronus, net leido stebėti ir per stacionarius stebėjimo aparatus, jie dar daugiau priartina. Iš šios aikštelės atsiveria pasakiškas visas rezervato apylinkių grožis. Vėliau ėjome per pelkę padarytu mediniu tilteliu iki stebėjimo bokšto. Einant klausėme paukščių garsų, bandėme juos atpažinti. Keliose takelio vietose pastatyti informaciniai stendai, ką galima pamatyti ir išgirsti. Mokiniai susipažino su vienintele Lietuvoje gyvenančia nuodinga varle. Nuėję į apžvalgos bokštelį stebėjo gamtą pirmiau apatiniame aukšte, paskui užlipo į viršų. Pastebėjo skirtumus, kad kuo iš aukščiau žiūri tuo daugiau gali pamatyti. Grįždami iš bokštelio apžiūrėjome pelkėje augančius augalus, sužinojome jų pavadinimus, pamatėme bebro kelią.

  Po tiek daug informacijos ir įspūdžių atėjo metas papietauti. Tad smagiai susėdę pavėsyje ant pievelės, mokiniai gardžiai valgė ir dalinosi patirtomis emocijomis. Grįždami namo dar užsukome pasižvalgyti nuo Bambininkų piliakalnio. Teko užkopti gana aukštais mediniais laipteliais, apsižvalgius atsargiai nulipti. Ten taip pat atsiveria gražus apylinkių kraštovaizdis. Parvažiavę namo dar ilgai netilo vaikų įspūdžių pasakojimai, gera nuotaika ir juokas.

[ngg src=”galleries” ids=”854″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]