Talinas – viduramžių architektūros perlas!

Gegužės 19-20 d. aktyviausi projekto „Teatralizuotas viduramžių visuomenės paveikslas“ dalyviai ir mylintys istoriją mokiniai išvyko į viduramžiais alsuojantį Taliną. Kelionės programa buvo tikrai intensyvi, bet spėjome nuveikti viską, kas buvo suplanuota.

Po ankstyvo važiavimo per Lietuvą, Latviją penktadienio vidurdienį jau buvome Estijos kultūros ir mokslo sostinėje Tartu. Mokslo centre „AHHA“ mokiniai turėjo galimybę pasinerti į įvairiausius mokslo pasiekimus ir paslaptis, važiuoti dviračiu 8m aukštyje įtemptu trosu, eidami tuneliu išbandyti savo koordinaciją, aplankyti unikalų sferinį planetariumą, pajusti kosmoso platybę. Po pietų pasiekėme Taliną, po trumpos bendros ekskursijos įsikūrėme pačiame senamiestyje.

Antroji diena prasidėjo apžvalgine ekskursija pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas.

Taip pat lankėmės „PROTO“ išradimų fabrike. Čia mokiniai pasinėrė į interaktyvų fantazijos pasaulį, susipažino su praėjusių amžių mokslo atradimais, įsivaizdavo, kad vairuoja pirmąjį pasaulyje automobilį, garvežį, oro balioną ar vaikšto vandenyno dugnu.

Mokiniai džiaugėsi pasivaikščioję po viduramžių dvasia alsuojantį, į pasaulinį UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Talino senamiestį. Ne tik pakartojo turimas žinias, bet ir gavo naujų – klausydami gidės pasakojimo apie šio miesto praeitį ir dabartį. Kiekvienam išvykos dalyviui tai patirtis, kuria galės pasidalinti su savo draugais, nes ši kelionė tikrai įsimins ilgam. Visi kelionės įspūdžiai sugulė į šias nuotraukas…

[ngg src=”galleries” ids=”851″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]