Netradicinė paskaita – mokymai „Karo palikimo grėsmės prevencija“

„Mes esame tam, kad praeities pavojai netaptų šių dienų nelaimėmis

2023 m. gegužės 11d. progimnazijoje lankėsi asociacijos „KPGP“ vadovas Arūnas Janušonis. Jis skaitė paskaitą ir vedė praktinius mokymus tema „Pavojingi sprogstamieji radiniai, jų keliamos grėsmės, prevencija ir neutralizavimas“. Pamokos tikslas – supažindinti mokinius su karo palikimo grėsmėmis ir prevencinėmis priemonėmis. Renginys truko 2 akad. val.

Pirmas renginio etapas vyko klasėje. Mokiniai buvo supažindinami su praeities karo likusiais sprogmenimis Lietuvos teritorijoje. Išminuotoju dirbęs vadovas supažindino mokinius su Lietuvos žemėlapiu, kur dar vis randama minų. Vietovės apie Marijampolę švietė vien raudonais taškeliais. Tai minų radimo vietos. Ką daryti radus sprogmenį (neaiškų metalinį daiktą)? Tuoj pat pranešti suaugusiems, paskambinti bendruoju pagalbos numeriu.

Po supažindinimo su sprogmenų rūšimis (teoriškai), vykome į mokyklos stadioną, kur parodė keletą išlikusių karo minų, bombų, supažindino su jų padarytais padariniais. Buvo paruošta užminuota smėlio dėžė. Ten mokiniai praktiškai su metalo detektoriumi galėjo surasti netikrus sprogstamuosius įtaisus, kuriuose buvo įmontuoti siurprizai, skirti mokiniams. Taip galėjo praktikuotis kiekvienas klasės mokinys. Renginyje dalyvavo Savivaldybės administracijos civilinės saugos specialistai, progimnazijos administracijos atstovai.

Mokiniams buvo labai įdomu ir naudinga įgyti praktinių žinių. Po renginio rašėme atsiliepimus – rašinėlį. Kiekviename rašinyje vyravo frazė „Noriu dar kartą pakartoti, man labai patiko“, „Ilgai įsiminsiu šios dienos renginį“.

Dėkojame Marijampolės savivaldybės administracijai už įdomų ir aktualų šiuo laikmečiu renginį.

[ngg src=”galleries” ids=”840″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]