Ekonomikos pamokas „Kiek kainuoja sumuštinis?“

   Balandžio 16 diena 2A klasės mokiniai, lankantys ekonomikos būrelį, atliko tyrimą „Kiek kainuoja sumuštinis?

   Mokiniai susiskirstė kas kokį produktą atsineš, mokytoja Odeta Paulauskienė pasirūpino duonos skrudintuve ir sumuštinių aparatu. Prasidėjus pamokai kibo į darbus. Vieni skrudino duoną, kiti tepė margariną, treti pjaustė atsineštus produktus ir gamino sumuštinius. Jų buvo įvairiausių: karšti sumuštiniai su kumpiu, agurku ir sūriu; karšti sumuštiniai su pomidoru ir sūriu; sumuštiniai ant skrudintos duonos su lašiša, icebergo salota, avokadu, kumpiu ir agurku, su sūriu, su sūriu ir pomidoru. Jų prigamino nemažai – 36 vienetus. Kai visi sumuštiniai buvo pagaminti, pasiruošė arbatos ir ėmė skanauti. Oi kokie skanūs pačių pagaminti sumuštiniai!

   Pasisotinus atėjo laikas paskaičiuoti, kiek gi kainuoja vienas sumuštinis. Visi žinojo kiek mokėjo už savo atsineštus produktus, tad buvo nesunku suskaičiuoti kiek kainavo visi produktai. Už juos viso sumokėta 18,63 euro. Mokiniai suskaičiavo, kiek pagamino sumuštinių, tad visą kainą padalino iš sumuštinių kiekio ir gavo galutinį rezultatą, kad vienas sumuštinis vidutiniškai kainavo 52 euro centus.  Dalyviai pastebėjo, kad parduotuvėje už tokią kainą sumuštinio nenusipirksi.

   Pamokos gale padarė išvadą, kad pigiau gaminti namuose ir ypač, kai gamini ne vienam asmeniui. O sumuštiniai skanesni, kai patys prisideda prie jų gamybos. Vaikai buvo labai patenkinti ne tik atliktu savo darbu, bet ir tyrimo rezultatu.

[ngg src=”galleries” ids=”806″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]