Edukacinė pamoka Kardokų Gamtos mokykloje

Kovo 9 dieną 4B klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Zitos Matusevičienės ir lydimi mokytojos Odetos Paulauskienės, vyko į Kardokų Gamtos mokyklą. Ten vyko net keletas pamokų.

   Vos nuvykę sustojo rateliu ir vyko susipažinimas. Kiekvienas dalyvis turėjo pasakyti savo vardą, kokiu paukščiu norėtų būti ir pabandyti jį pamėgdžioti. Po ryto rato keliavo į dirbtuves. Ten buvo ant darbastalių sudėlioti ruošiniai inkilui gaminti. Vadovės papasakojo apie paukščius, kuo skiriasi jų lizdai, kokie inkilai nepatinka paukščiams ir kodėl, kaip pagaminti taisyklingai inkilą ir kodėl negalima naudoti inkilų gamybai obliuotos bei dažytos medienos. Po išsamaus paaiškinimo, vaikai susiskirstė į grupeles po penkis ir pradėjo inkilo gamybą. Buvo daug triukšmo, visi kalė, jungė detales, konsultavosi, diskutavo kaip išeiti iš keblios padėties ir užbaigti taisyklingai inkilą. Mokiniai buvo laimingi išvydę savo padarytus inkilus.

  Vėliau mokiniai keliavo į lauką ir turėjo orientavimosi miške pamokėlę. Vadovės nuvedė prie pirmo punkto. Paaiškino, kad trasa susidės iš devynių punktų, prie kiekvieno ras paslėptą užuominą, kuri patalpinta gamtos objekte. Jį radus reikia išgvildenti, įminti mįslę ir perskaityti kur ieškoti sekančio punkto. Mokiniai rasdavo riešutą, kurį suskaldę rasdavo raštelį, perskaitę ir įminę mįslę, pagal nuorodas turėjo nusistatyti pasaulio kryptį ir eiti nurodytą skaičių žingsnių iki sekančio punkto ir taip įveikti visą trasą. Vadovės liko labai nustebintos, kad vaikai ją įveikė labai greitai.

   Pabėgiojus po miškus, atėjo laikas užvalgyti. Keliavo į indėniško stiliaus palapinę, joje kūrenosi laužas, aplink jį buvo išdėliotos kėdės. Vaikai susėdo ir laukė, kol bus patiektas vegetariškas patiekalas – daržovių troškinys. Tiek maistas, tiek vanduo buvo patiekti metaliniuose induose. Vaikai gardžiai valgė, kai kurie net prašė pakartotinai. Pavalgę keliavo pasiimti iš dirbtuvių savo pagamintų inkilų. Vadovės paaiškino kaip reikia įkelti juos į medį, kurioje pusėje turi būti landa ir kodėl. Tada atsisveikino ir važiavo aplankyti  Višakio Rūdos stebuklingąjį šaltinėlį. Jis žinomas savo gydančiomis savybėmis, todėl laikomas šventu.

   Grįžtant namo, mokiniai buvo pilni įspūdžių, labai geros nuotaikos, tad netrūko dainų ir kelias namo neprailgo.  Mokiniai grįžo praturtinę savo žinias apie paukščius, orientavimosi įgūdžius.

[ngg src=”galleries” ids=”799″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]