Pamoka „Augu internete“

   Š.m. kovo 3 dieną 4B ir 2A klasių mokiniams vyko pamoka saugaus naudojimosi internetu   „Augu internete“, kurią pravedė Telia konsultantė Daiva Šimanskienė, o suorganizavo mokytojos Zita Matusevičienė ir Odeta Paulauskienė.

   Pradžioje mokinių paklausė, ar naudojasi internetu, ar žino koks yra saugus slaptažodis. Papasakojo kokia yra slaptažodžių suvestinė ir pasiūlė vaikams pasitikrinti savo sugalvotą slaptažodį specialioje svetainėje www.passwordmonster.com. Joje galime pamatyti ar jis yra saugus, kiek sudėtingas ir per kiek laiko programuotojai galėtų jį nulaužti. Mokiniai buvo labai nustebę, kaip greitai būtų įsilaužtą į jų paskyras. Tada konsultantė paaiškino kaip reikia susikurti saugų, patikimą slaptažodį, ol svarbiausia, kad jį būtų nesudėtinga įsiminti. Vėliau pasakojo, kas yra privatumas,  kokią informaciją saugu ir galima kelti į internetinius puslapius, kokius ir kada iššokančius leidimus suteikti, ko jokiu būdu nerašyti, neviešinti ir nesiųsti, nors ir prašo. Įspėjo dėl internetinių žaidimų pirkimo, kodėl geriau to nedaryti, kada galima juos pirkti ir kaip saugiai už juos atsiskaityti. Paskui mokinių paklausė, ar visa skleidžiama informacija internete yra teisinga? Dauguma mokinių teigė, kad jei tai spaudos internetinis leidinys, tada informacija bus teisinga, o kitur reikėtų gal pasitikrinti. Daiva paaiškino, į ką atkreipti dėmesį skaitant, žiūrint nuotraukas, kad įsitikinti jog informacija tikra. Dar pavojus kyla paspaudus ant reklaminių skelbimų, kuo visa tai gali baigtis. Pabaigoje įspėjo dėl tykančių pavojų susirašinėjant  bendravimo platformose su nepažįstamais ir svetimais žmonėmis, kas gali apsimetinėti kitais žmonėmis ir kokiais tikslai. Pasirodo, internete kyla daug pavojų ir reikia būti labai atidiems.

  Gale pamokos pažaidė žaidimą, kurio metu išsiaiškino ar tikrai vaikai suprato, kaip elgtis ir ko saugotis interneto platybėse. Pamoka buvo labai įdomi ir reikalinga tokio amžiaus vaikams, nes jie dar labai patiklūs ir ne visada susimąsto apie pavojus. Tikimės, kad nuo šiol jie bus atidesni ir saugesni naudodamiesi internetu.

[ngg src=”galleries” ids=”795″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]