Eksperimentas „Kas pigiau?“

    2A klasės mokiniai, lankantys ekonomikos būrelį „Ekonomika vakar , šiandien ir rytoj“ , kuriam vadovauja mokytoja Odeta Paulauskienė, atliko eksperimentą. Pasitarę nusprendė gaminti vaisių salotas su jogurtu. Tada pasiskirstė kiek ir ko kiekvienas atsineš.

   Atsineštus produktus, sąžiningai nuplovė ir pjaustė. Salotas gamino iš: obuolių, apelsinų, ananasų, braškių, meliono, kivių, bananų, aviečių, šilauogių, mandarinų. Jas pagardino riešutais . Vietoj padažo panaudojo braškinį jogurtą. Kad būtų dar skaniau šalia salotų valgė sausainius. Pasigaminę salotas – skanavo. O paskui atėjo laikas paskaičiuoti kiek kainavo salotos visai klasei. Bendra suma gavosi 29,42euro. Kadangi eksperimente dalyvavo 13 mokinių, tai vienam vaikui salotų porcija kainavo vidutiniškai 2eurai ir 26 centai.

   Tada bandėme palyginti, jei tokias salotas žmogus pasidarytų vienas sau, juk jam reikėtų visų šių ingredientų ir tektų sumokėti pilną kainą, o tai būtų be galo brangu. Priėjome išvados, kad vienam žmogui viskas kainuoja brangiau, nes neįmanoma nusipirkti tiksliai tiek kiek suvalgysi arba paprasčiausiai tokio kiekio neparduoda. Geriausia išeiti yra kooperuotis ir bendrai gamintis bei draugiškai pasidalinti.

[ngg src=”galleries” ids=”781″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]