Paminėtos 150 – osios Jono Totoraičio gimimo metinės

Sūduvos kraštas užaugino ne vieną visoje Lietuvoje žinomą asmenybę. Viena iš jų – Jonas Totoraitis, kurio vardu pavadinta mūsų progimnazija. Kadangi Jonas Totoraitis gimęs gruodžio 24 dieną, kada visi būname įsisukę į švenčių sūkurį, jo 150 – ąsias gimimo metines paminėjome sausio 19 dieną.

Šią dieną į progimnaziją susirinko daug garbingų svečių: Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila, Šunskų parapijos klebonas kanauninkas Deimantas Brogys, Šv. arkangelo Mykolo mažosios bazilikos klebonas, Marijampolės marijonų vienuolyno vyresnysis, kunigas Giedrius Bakūnas, Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Matusevičienė, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, knygos „Jonas Totoraitis MIC „Biografija ir veikla” autorius Algis Katilius, Marijonų gimnazijos direktorius Saulius Andriuška, Rygiškių Jono gimnazijos direktorius Vilhelmas Petkevičius, buvęs mokyklos direktorius, kuriam vadovaujant suteiktas mokyklai Jono Totoraičio vardas Valdas Pileckas, buvęs mokinys, UAB Justicija vadovas Vaidas Šalaševičius, UAB Matinga labdaros ir paramos fondo direktorė Žaneta Grašienė.

Jubiliejiniame renginyje skambėjo eilės ir dainos, buvo prisiminti Jono Totoraičio gyvenimo faktai, svarbiausi darbai. Kalbėjusieji pabrėžė šios asmenybės kuklumą, atsidavimą tiek religijai, tiek istorijai. Darbų svarbą pabrėžė ir Europos parlamento narys, mokslininkas, istorikas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas Liudas Mažylis, kurio kalbos vaizdo įrašą visi stebėjo susidomėję. Renginio programoje dalyvavo ne tik mūsų progimnazijos, bet ir Marijampolės marijonų gimnazijos bei Rygiškių Jono gimnazijos mokiniai.

Nuoširdžiai dėkojame į renginį atvykusiems garbingiems svečiams, už bendradarbiavimą organizuojant renginį dėkojame Marijonų vienuolijai, Marijonų ir Rygiškių Jono gimnazijoms, renginio organizavimo komandai. Ir žinoma renginio rėmėjams įmonių „Mantinga“ ir „Justicija“ vadovams.

[ngg src=”galleries” ids=”775″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]