Edukacija apie Afrikines sraiges

  Afrikinės  sraigės nuostabus augintinis, ramybės įsikūnijimas.

   Nėra jokio kvapo, jokio garso, išskyrus vakarienės metu daržovių kramtymą, nėra jokių šerių ar plaukų, nereikia vedžioti rytais, netrukdo keliauti.

  Ypač tinka hiperaktyviems ir alergiškiems vaikams. Kiekvienas iš mūsų šias egzotinės išvaizdos gražuoles gali auginti namuose.

   Tokie egzotiniai gyvūnėliai apsilankė ir mūsų mokyklos 2A, 3B, 4A, 4B klasėse.

Veislyno savininkas papasakojo, kad šiuo metu augina 53 rūšių sraiges, viso turi jų 123 dėžes. Per vakarienę visos sraigės suėda apie 10 kg morkų arba kitokių daržovių. Visos sraigės, išskyrus vieną rūšį, turi dantis, nors jų nesimato. Toms, kurios neturi dantų reikia labai smulkiai supjaustyti salotas, kad galėtų paėsti. Sraigės gyvena nuo 2 iki 9 metų, kai kurios auga visą savo gyvenimo laiką. Jos išgyvena ne žemesnėje kaip 18-19 laipsnių šilumoje.

   Šiame veislyne galima nusipirkti sraigiuką ir jį toliau auginti pačiam. Kaina svyruoja nuo rūšies, spalvos, kriauklės spalvingumo, atitinkamai nuo 20 iki 38 eurų. Laikyti sraiges namuose nesudėtinga, tereikia plastikinio indo, bet ne per didelio, nes sraigė tada neauga ir ne per mažo, kad užtektų vietos ir pakankamai drėgmės. Ant dugno įpilti drožlių arba Adrio perlito, sudrėkinti ir tada tik dėti sraigę. Drėgnumas turi būti 80-85 procentai. Ėda visas daržoves, dilgėles, dobilų lapus ir būtinai papildomai reikia duoti kalcio papildų, kad augtų sveikos ir kriauklė būtų kieta.

   Sraigės dauginasi padėdamos kiaušinius. Juos negalima imti tiesiog pirštais, nes liks bakterijų ir iš kiaušinio niekas neišsiris. Kiaušiniai laikomi inkubatoriuje. Didelės sraigės išsirita per 30 dienų, o mažos per 11-14 dienų ir joms būtinas deguonis. Pirmasis išsiritusių sraigių maistas, tai jų kiaušinio lukštas. Po išsiritimo inkubatoriuje prabūna 5 paras. Po to gali gyventi dėžutėje su kitomis sraigėmis, bet pirmas dvi savaites ėda tik salotų lapus ir kalcio papildus, vėliau jau visas kitas daržoves.

   Visi mokiniai žinojo, kad sraigės turi akis ir kur jos yra. Bet nė vienas nežinojo, kad jos neturi lyties.

   Po edukacijos mokiniai galėjo ne tik iš arčiau apžiūrėti sraiges, bet ir su jomis  nusifotografuoti. Visi liko labai patenkinti susipažinę artimiau su šiuo gyvūnu, kad praplėtė savo žinias. Pabaigoje padėkojo veislyno savininkui Audriui ir mokytojai Odetai Paulauskienei už suteiktą šią galimybę.

[ngg src=”galleries” ids=”755″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]