Susitikimas su SWED banko atstove Laura

Mūsų mokykloje veikia neformalaus ugdymo būrelis „Ekonomika, vakar, šiandien ir rytoj“, kurį veda mokytoja Odeta Paulauskienė. Jo metu 2A klasės mokiniai susipažįsta su finansinio raštingumo pagrindais, pasaulio ekonomika bei jos pokyčiais, mokosi taupyti, patys atlieka įvairius projektus.

  Lapkričio 10 dieną į svečius atvyko SWED banko atstovė Laura. Ji mokiniams papasakojo, kaip pasaulyje prasidėjo prekyba ir kokie buvo atsiskaitymo būdai. Dalyviai sužinojo, kad pirmieji pinigai buvo – kriauklės, vėliau vyko mainų sistema, keisdavo prekę į kitą prekę, dar vėliau mokėjo sidabrinėmis lazdelėmis, sidabrinėmis ir auksinėmis monetomis ir tik paskui atsirado banknotai ir monetos. Vieni banknotai pagaminti iš plastiko ( Rumunijos), kiti iš medvilnės (Lietuvos). Popierinių pinigų niekas nebenaudoja, nes jie labai greitai nusidėvėtų ir suplyštų. Paaiškino, ką daryti su suplyšusiais pinigais, kur juos pasikeisti. 

   Laura papasakojo apie visus Lietuvoje buvusius pinigus. Pademonstravo kaip atrodė pirmieji litai, kaip atrodė talonai ir vėlesni litai. Pademonstravo kaip atrodo kai kurių šalių valiutos. Vaikai bandė atspėti kokia valiuta tam tikroje šalyje vyrauja dabar. Keisčiausia valiuta buvo -batas. Jis yra Tailande. Puikiai atpažino dolerio banknotą, žinojo Rusijos, Lenkijos, Australijos valiutų pavadinimus. Šiais laikais labai dažnai atsiskaitoma virtualiais pinigais, t.y. banko kortelėmis arba bankiniais pavedimais. Mokiniai jau nuo šešerių metų gali turėti savo asmeninę banko kortelę. Kai kurie mokiniai jas jau turi ir mokosi naudotis. Papasakojo, kaip saugiai jomis atsiskaitinėti, ko pasisaugoti ir neatskleisti, ką daryti pametus arba pamačius, kad ja nori pasinaudoti sukčiai.

   Pamokėlės pabaigoje, atstovė klausė, kam reikalingi pinigai? Dauguma mokinių atsakė, kad galėtų išpildyti svajones. Todėl pasiūlė nupiešti svajonių pinigą. Paaiškino, kad banknotas turi dvi puses, jos abi turi būti nuspalvintos, pinigas turi turėti vertę ir pavadinimą. Kokių tik pinigų vaikai nesukūrė: meilės, svajonių, vasaros, gėlių.

   Po susitikimo mokiniai išėjo pasisėmę nemažai žinių apie pasaulio valiutas.

[ngg src=”galleries” ids=”747″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]