Tarptautinio Erasmus+ projekto „Smart Waste Management for Smarter Cluster Schools“ susitikimas Atėnuose, Graikijoje

Tarptautinio Erasmus+ projekto „Smart Waste Management for Smarter Cluster Schools“ susitikimas Atėnuose, Graikijoje

2022 m. lapkričio7–11 dienomis įvyko tarptautinio Erasmus+ projekto „Smart Waste Management for Smarter Cluster Schools“ šalių partnerių paskutinysis VI-asis susitikimas Atėnuose, Graikijoje. Dalyvaujančios šalys partnerės yra Lietuva, Turkija, Graikija, Kroatija ir Rumunija. Susitikime dalyvavo po 3 atstovus iš kiekvienos šalies. Mūsų progimnazijai atstovavo anglų k. mokytoja, projekto koordinatorė Rūta Pečkauskienė, informacinių technologijų mokytojas Almantas Raškauskas bei vyresnioji buhalterė Vilija Vaitūnaitienė.

Netiesioginiai projekto ketinimai yra sukurti mokykloje aplinką, kuri leistų jaustis kaip namie, apsuptam meilės, rūpesčio ir pagarbos, pažadinti mokinių asmenybę ir atsakomybę, kuri vėliau bus perkelta į kiekvieno namus ir visuomenę.

Pirmąją dieną susipažinome su Anoixi gimnazija, ten dirbančiais mokytojais, čia atsirado proga dialogui tarp skirtingų šalių mokinių ir mokytojų. Stebėjome nuostabų meninį gimnazijos bendruomenės pasirodymą, kuriame vyravo tradiciniai graikų šokiai bei dainos. Vėliau – pristatymus fizikos laboratorijoje apie atliekų perdirbimą bei žiedinę ekonomiką. Veiklos buvo papildytos praktiniais eksperimentais – kaip skatinti kūrybiškumą panaudojant senas medžiagas. Taip pat prisistatė kiekvienos šalies atstovai.

Antroji mobilumo diena prasidėjo kelione į panaudotų skardinių surinkimo punktą, kuriame pristatė skardinės kelią nuo supirkimo iki perdirbimo. Toliau pažintinės veiklos buvo tęsiamos alyvuogių aliejaus fabrike, kuriame kiekviena atlieka pagaminus aliejų yra panaudojama. Aplankėme didžiausią miestą Eubojos saloje – Chalkida.

Trečią dieną aplankėme vynuogyną bei vyno daryklą Stamatoje. Sužinojome, kur keliauja biomasė likusi po vyno gamybos. Pakeliui į archeologinį Maratono muziejų sustojome prie Maratono užtvankos, kur mums pristatė jos statybą bei reikšmę šiam Graikijos regionui.

Sekančią dieną aplankėme Stavros Niarchos fondo kultūros centrą. Tai yra kompleksas Faliro įlankoje Atėnuose, kuriame yra įsikūrusios Graikijos nacionalinės bibliotekos ir Graikijos nacionalinės operos patalpos. Toliau keliavome į Partenoną – šventyklą miesto deivei Atėnei bei Akropolio muziejų. Visa ši veikla papildo mūsų projektą bei supažindina su Graikų kultūra bei istorija.

Paskutinę mobilumo dieną klausėmės pristatymo apie „Žaliojo miesto“ modelį bei susitikimame su Graikijos aplinkos ir energetikos ministerijos atstovu, kuris pristatė planus, kaip šalis įgyvendins sumanų atliekų tvarkymo projektą bei žiedinės ekonomikos modelį (Smart Waste Management) bei su kokiomis problemomis susiduria dabar.

Susitikimo metu buvo aptarti pasiekti projekto rezultatai, įvykdytos veiklos bei pasidalinta gerąja patirtimi skatinant moksleivius sumaniai rūšiuoti atliekas. Visą išvyką vainikavo uždarymo ceremonija bei graikiškos lauktuvės. 

[ngg src=”galleries” ids=”744″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]