Esu matomas tamsiu paros metu

                      Jono Totoraičio progimnazijoje vyko pirmų klasių mokiniams skirta akcija „Esu matomas tamsiu paros metu“. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į atšvaitų svarbą, priminti mokiniams, kad pėstiesiems, dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams atšvaitas yra būtinas esant kelyje, kai tamsu ar blogas matomumas, paraginti naudoti turimus atšvaitus, segtis ar dėtis juos teisingai. Visuomenės sveikatos specialistė paaiškino, kodėl kiekvienas, tamsiuoju paros metu einantis gatve, privalo būti su atšvaitu,  kaip teisingai dėvėti atšvaitus ir kaip saugiai elgtis gatvėje.

                      Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Eidami kelio važiuojamąja dalimi ar kelkraščiu, visada eikite kairiąja kelio puse (prieš eismą). Prireikus atšvaitą nuvalykite. Išblukusį ar pažeistą atšvaitą būtina pakeisti nauju.

                      Atšvaitas-juostelė. Pridėkite minkštesniąją atšvaito pusę prie rankos, atšvaitas trakštelės ir apsisuks apie jūsų ranką. Atšvaitas turi būti dėvimas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Pritvirtinkite atšvaitą ant rankos ties alkūne ir ant kojos žemiau kelio taip, kad jis būtų matomas. Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje.

                      Pakabinamas atšvaitas. Atsekite atšvaito grandinėlę ir pritvirtinkite jį prie kuprinės, rankinės ar išorinių drabužių. Atšvaitas kabinamas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Patartina papildomai pasikabinti atšvaitą ir kairėje kūno pusėje.

                      Jei dėvite šviesą atspindinčią liemenę tamsiu paros metu, jus žymiai geriau matys kiti eismo dalyviai.

                      Už padovanotus atšvaitus dėkojame Marijampolės visuomenės sveikatos biurui ir 1b klasės mokinės Emilijos tėveliui Povilui Žilioniui.

[ngg src=”galleries” ids=”733″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]