Paminėta pasaulinė baltosios lazdelės diena

Spalio 15  dieną yra minima pasaulinė baltosios lazdelė diena. Šia lazdele naudojasi silpnaregiai ir neregiai. Ta proga į mūsų mokyklą atvyko Silpnaregių ir aklųjų organizacijos pirmininkas ir asociacijos narys Evaldas Majauskas ir Šarūnas Kriauzlys. Juos atlydėjo socialinė darbuotoja Dovilė Branišauskienė.

   Atstovai supažindino 2A ir 7A klasės mokinius, su kokiais sunkumais ir iššūkiais susiduria žmonės, turėdami šią negalę. Paaiškino, kad regėjimo negalią gali turėti nuo gimimo, kiti po kažkokio nelaimingo įvykio, treti po tam tikrų akių ligų.  Žymiai sunkiau išmokti su ja gyventi, kai ji atsiranda vyresniame amžiuje.  Papasakojo kokios dabar išmaniosios technologijos ateina jiems į pagalbą, tai ir spalvų skaitytuvas, elektroninės knygos, specialios programos išmaniuosiuose telefonuose,  didinamieji stiklai, baltoji lazdelė.  Mokiniai galėjo išbandyti šias priemones patys. Kai kuriems visai  neblogai pavyko vaikščioti su lazdele užrištomis akimis, kitiems sekėsi sunkiau, vis norėjosi pasižiūrėti kur yra ir kokia kliūtis yra priekyje. Smalsu buvo  išbandyti spalvų skaitytuvą. Jis padeda žmogui rengiantis. Pastebėjo, kad vis dėlto nėra labai ištobulintas, nes ne visas spalvas tiksliai įvardino. Dar mokiniams parodė knygą išleistą brailio raštu. Pabandė skaityti, tačiau suprasti nieko nepavyko.

   Po pamokos mokiniai suprato, kad nėra lengva tokiems žmonėms kasdieniniame gyvenime. Prisižadėjo, kad pastebėję gatvėje tokį žmogų, nepraeis pro šalį , o jam padės.

  Labai džiaugiamės, kad teko mokiniams iš arčiau susipažinti su šia negalia ir dėkojame Silpnaregių ir neregių asociacijos nariams už suteiktą naudingą informaciją.

[ngg src=”galleries” ids=”727″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]