Edukacinė pamoka apie negalias

   Š.m. spalio 18 dienos rytą 2A klasės mokytoja Odeta Paulauskienė į pamoką pasikvietė Tolerancijos fabriko atstovus Rūtą Kupčinskaitę ir Tadą Bartaševičių.

  Jie mokinius supažindino su įvairiomis negaliomis: autizmu, klausos, regos, judėjimo negaliomis. Parodė trumpus filmukus, pagal kurių siužetą vaikai turėjo pasakyti apie kokią negalią buvo kalbama. Pristatant regėjimo negalią, vaikai turėjo galimybę paskaityti knygas išleistas brailio raštu. Paaiškino, kad žmonės, kurie turi klausos negalią kalba gestų kalba. Mokiniams išdalino gestų abėcėles ir liepė pasakyti savo vardą šia kalba. Paaiškino, kad kiekvienoje šalyje gestų kalba skiriasi. Kai žmonės kalba šia kalba, jie nerodo kiekvienos raidės atskirai, o rodo tiesiog žodžius. Pademonstravo keletą kasdien vartojamų žodžių. Pabrėžė, kad  tokiems žmonėms labai svarbu matyti kalbančiojo lūpas ir veidą, nes iš jų taip pat gali suprasti, ką žmogus sako.

  Supažindinant su judėjimo negalia, iškėlė keletą klausimų: ar gali žmogus sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje šokti?; Ar gali jodinėti? Vaikai labai nustebo, kai išgirdo, kad gali, nors jie manė priešingai. Kadangi Rūta pati sėdi neįgaliojo vežimėlyje nuo gimimo, gali puikiai paaiškinti ir pademonstruoti kaip persėsti ant suolelio, ar arklio, kaip šokti. Vaikams tai paliko didelį įspūdį, nes įsivaizdavo, kad ji iš vežimėlio niekada neišlipa.

   Vaikams tai buvo neįkainojama edukacija. Pasikeitė jų požiūris į žmones su negalia. Suvokė, kad nereikia tokių bijoti, jie tokie patys žmonės kaip ir mes. Išmoko, kaip pasiūlyti pagalbą ir prisižadėjo, kad nepraeis pro šalį, jei reikės  jų pagalbos.

[ngg src=”galleries” ids=”728″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]