VELIČKA – ZAKOPANĖ – OSVENCIMAS

Ankstyvą rugsėjo 29 d. rytą gausi (net 42) mūsų progimnazijos 7–8 klasių mokinių grupė, lydima mokytojų Aurelijos Vilkės, Daivos Matlauskaitės, Neringos Miliūnienės, Redos Šlektavičienės, leidosi į trijų dienų kelionę Lenkijoje. Pirmiausiai aplankėme senąją Lenkijos sostinę Krokuvą, Vavelio kalvą, kurioje yra didingi rūmai – Lenkijos-Lietuvos valdovų rezidencija, paminklą, skirtą Žalgirio mūšio 500-osioms metinėms, Jogailos universiteto pagrindinį kiemelį.

Antrą dieną vykome į turistų Meką – Zakopanę, miestelį gražioje ir jaukioje Tatrų kalnų masyvo papėdėje. Pakilę keltuvais į Gubaluvką kalną, mokiniai gėrėjosi įspūdinga Tatrų nacionalinio parko panorama. Pabuvojo Guralių (kalniečių) nacionaliniame turguje, pasivaikščiojo tik pėstiesiems skirta – Krupovki arba seniausia kurorto Kocelnia gatve bei aplankė lietuvių rašytojo Jono Biliūno kapavietę. Paskutinis šios dienos kelionės objektas – Veličkų druskų kasykla. Mokiniai sužinojo, kaip seniau buvo kasama druska, kad druskos kilogramas kainavo pusę kilogramo aukso, kad iš druskos daromos įvairios skulptūros. O kaip nepaskanausi druskos druskų kasykloje…!

Paskutinę dieną mokiniai vyko į Aušvico memorialinį muziejų, geriau žinomą Osvencimo vardu. Osvencimas – Holokausto simbolis, įkurtas buvusiose nacių koncentracijos stovyklose Aušvicas I ir Aušvicas II (Birkenau). Sukrėtė kalėjimo blokuose įrengta iš kalinių ir nužudytųjų atimtų daiktų ekspozicija. Dujų kameros, krematoriumai, mirties siena, bado celė, kurioje mirė šv. Maksimilianas Maria Kolbe, paaukojęs savo gyvybę už kitą kalinį. Visa tai sukrečia iki sielos gelmių, bet pamatyti būtina todėl, kad įsitikintume, jog gyvename didžiulėje prabangoje.

Tikslas pasiektas, įveikėme autobusu 2200 km, ekskursija buvo turininga ir įsimintina. Vadinasi, kelionės užkrečia ir išlaisvina, todėl lauksime kitų metų – kitos kelionės.

[ngg src=”galleries” ids=”722″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]