Pirmokai demonstravo bandymus

2022 metų gegužės 17 dieną gamtamokslinės laboratorijos ,,Gilė“ būrelio nariai pristatė savo ir kitų pirmų klasių draugams įvairius bandymus, kuriuos atliko būrelio užsiėmimų metu ar išbandė patys.

1a klasės mokinė Vesta atliko bandymą ,,Skittles“ vaivorykštė“, o Vasarė parodė, kad atmosferos slėgis veikia kartono lapą taip, jog šis nepraleidžia oro ir neleidžia ištekėti vandeniui. 1b klasės mokinys Simas pamokė, kaip patiems pasigaminti telefoną, supažindino, kaip jis veikia. Taip pat visi drauge atliko eksperimentą ,,Stebuklingi piešiniai“.

Ne vieną bandymą pademonstravo 1c klasės mokiniai. Milana atliko bandymą su balionu, kurį pradūrusi adata parodė, kad iš jo ne tik kad neišėjo oras, bet balionas net nesusprogo. Beatričė pademonstravo bandymą ,,Bakterijos“ ir įrodė, kad šios bijo muilo, todėl patarė visuomet rankas plauti su muilu. Koralė supažindino su vandenyno lygio kilimu. Gytis ir Evelina parodė, kaip įelektrinti daiktus. Benas pristatė stebuklingus burbulus. Paaiškėjo, kad vanduo yra sunkesnis už aliejų, todėl nuspalvinti vandens burbulai tai nusileidžia, tai kyla aliejuje.

Būrelio nariai, atlikdami įvairius bandymus, sužinojo daug paslapčių apie aplinkinį pasaulį ir išsiaiškino bei rado atsakymus į daugelį klausimų, o svarbiausia suprato, kad ne visi bandymai pavyksta iš pirmo karto. Tada reikia ne nusiminti, bet bandyti vėl ir vėl.

Mokytoja Vida Kupčikienė

[ngg src=”galleries” ids=”693″ display=”basic_thumbnail”]