1A klasės pamokos netradicinėje aplinkoje

Š.m. gruodžio 22 dieną 1A klasės mokiniams pamokos vyko netradicinėje aplinkoje – Liudvinave, Jakštų sodyboje. Pirmiausiai vaikai mokėsi kepti kalėdinius meduolius. Juos minkė, kočiojo, formavo ir dėliojo į kepimo skardas. Darbas vyko labai sparčiai. Kol vieni dar buvo gaminami, kiti jau kepė. Kepti juos reikia neilgai , tik 8-10 minučių, kadangi tešla buvo savaitę brandinta. Prigamino meduolių labai daug.

Kol paskutiniai meduoliai kepė ir vėso, mokiniai mokėsi plikyti žolelių arbatą. Susipažinę su žolelėmis, ėmė jų kuokštelį, dėjo į arbatinuką vis kažko palinkėdami sau ir kitiems. Linkėjo: meilės, šilumos, sveikatos, ištvermės, sėkmės, kantrybės, supratingumo, dovanų, gražių švenčių ir svajonių išsipildymo. Sudėjus žoleles, moterys užplikė jas karštu vandeniu, o vaikai belaukdami, kol pravės arbata ėjo žaisti senovinių lietuvių liaudies žaidimų. Vėliau ne tik klausėsi, kaip groja  edukacijos vedėja, bet ir patys išbandė grojimą senoviniais lietuviškais muzikos instrumentai.

Kai pravėso arbata ir atvėso meduoliai, mokiniai susėdo prie ilgo bendro stalo. Vedančioji priminė Šv. Kalėdų papročius, burtus, papasakojo, kodėl buvo kepami būtent tokie meduoliai, iš ko kilo jų pavadinimas. Mokytoja Odeta Romanova ir edukatorė išpilstė arbatą, padėjo vaikų keptus meduolius ant stalo ir pakvietė jais vaišintis. Vaikams labai patiko žolelių arbata. Ne vienas net prašė dar įpilti.

Pasivaišinus arbata ir meduoliais, atėjo laikas susiruošti lauktuves. Mažesnius meduoliukus edukatorės supakavo į maišelius, o didžiuosius mokiniai dekoravo pabarstukais ir spalvotu glajumi. Labai buvo įdomu tikra paukščio plunksna tepti saldų vandenį ant meduolio ir klijuoti pabarstukus. Su glajumi piešė įvairias figūras. Meduoliai gavosi ne tik labai skanūs, bet ir nuostabiai gražūs.

Edukacijos pabaigoje vaikai minė įvairias mįsles. Kas teisingai įminė gavo prizą – saldainį. Vaikai įnirtingai varžėsi, bet įminti pavyko ne visiems. Atsisveikindami padėkojo edukatorėms už nuostabią edukaciją, įgytą patirtį ir naujas žinias. Mokiniai parsivežtais meduoliais pavaišino mokyklos direktorę, pailgintos dienos grupės mokytojas, vaišinosi patys ir dar parsinešė meduolių namo.

[ngg src=”galleries” ids=”659″ display=”basic_thumbnail”]