ERASMUS+ projektas. Išvyka į Kroatijos „Vladimir Nazor“ pradinę mokyklą Pločėje

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra image.png

Spalio 18 – 22 dienomis Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija pagaliau išvyko į pirmąjį savo mobilumą pagal Erasmus+ projektą “Smart Waste Management for Smarter Cluster Schools” (2020-1-RO01-KA229-079971_5) į Kroatijos “Vladimir Nazor” pradinę mokyklą Pločėje, kur susitiko su savo partneriais iš Kroatijos, Rumunijos, Graikijos ir Turkijos bei klasterinėmis mokyklomis.  Moksleiviai susipažino su skirtingomis atliekų rūšimis, mokėsi jas rūšiuoti, perdirbti, gaminti iš atliekų meno kūrinius, naudingus kiekvienos dienos reikmenis, papuošalus, diskutavo aplinkosaugos klausimais ir priėmė sprendimus, kaip būtų galima padėti mūsų žemei atsikvėpti nuo daugybės atliekų. Mobilumo metu dalyviai taip pat susipažino su Kroatijos perdirbimo galimybės.

Kelionės metu dalyviai plaukiojo Bacina ežeruose, susipažino su jų ekosistema ir taršos grėsmėmis, aplankė Rogotin kaimelį ir Trovoro, kuris garsėja savo vėjo turbinomis, susipažino su Zlarinu, sala be plastiko, aplankė Gamtos istorijos muziejų Metkovic miestelyje.

Smagu, kad dalyvių sąmoningumas aplinkosaugos klausimais, jų rūpestis ir sveikas mąstymas palieka vilties, kad ši opi visam pasauliui problema bus išspręsta ir žemė turės ateitį, kuri priklauso šių dienų jaunimui.

Džiaugiamės, kad nepabūgę grėsmingos situacijos ir kelionės iššūkių susitikom su savo partneriais ir įgyvendinom visas planuotas veiklas.

[ngg src=”galleries” ids=”642″ display=”basic_thumbnail”]